PlayStation

Największe hity PlayStation dorobią się gier na smartfony

Kamil Świtalski
Największe hity PlayStation dorobią się gier na smartfony
1

Popularne marki Sony zmierzają ma smartfony!

"Poważni gracze" gardzą tytułami na smartfony. To dla nich popierdółki, które niewiele mają wspólnego z rozrywką, jaką sobie cenią najbardziej. I choć prawdą jest że ze względu na specyfikę urządzeń tytuły mobilne rządzą się własnymi prawami, to rynek ten jest na tyle ogromny, że każdy kto mobilkom szansę prawdopodobnie znajdzie coś, co mu podpasuje. Konsole Sony od lat dumne są ze swojego pakietu gier na wyłączność — trzymają w garści wiele ważnych marek, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Stojący na czele Sony Interactive Entertainment Jim Ryan powiedział jednak, że chciałby przedstawić te marki szerszej publice. Smartfony i tablety wydają się być wprost stworzone do tego zadania — w końcu wszyscy się z nimi nie rozstajemy.

Sony chce przedstawić swoje marki szerszej publiczności - dlatego zaserwuje je w formie mobilnych gier

Gry na smartfony z markami Sony nie są czymś 100% nowym. Bo przecież już pięć lat temu na mobile pojawiło się chociażby Uncharted: Fortune Hunter, które pozwoliło trafić Nathanowi Drake'owi do szerszej publiczności. Ale to był jednorazowy wyskok, a teraz mielibyśmy zobaczyć ich znacznie więcej. Daje to nadzieję, że będą też bardziej przemyślane i... po prostu lepsze ;-)

W Polsce może to nie jest tak widoczne, ale w Japonii — gdzie PlayStation stale rywalizuje właściwie tylko z Nintendo i smartfonami — to może być ogromna zmiana i ogromny krok naprzód. Biorąc pod uwagę jak popularne są tam gry mobilne i to, że wszyscy zagrywają się na swoich smartfonach, wydaje się to naturalnym krokiem. To niewątpliwie fajny krok — podobnie zresztą, jak gry z PlayStation na PC, których stale przybywa. Oby tylko Sony zadbało o możliwie najlepsze przygotowanie, by skutek nie był odwrotny od zamierzonego.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu