Apple

Najtańszy komputer Apple nie doczeka się nowej wersji. Wielu będzie zawiedzionych

Daniel Wójcik
Najtańszy komputer Apple nie doczeka się nowej wersji. Wielu będzie zawiedzionych
19

Jeżeli nosisz się z zakupem komputera Mac Mini i wypatrujesz modelu z układem M3, to nie mam dobrych wiadomości, ale...

Komputery Mac Mini nie bez powodu rozkochały w sobie tłumy. Małe, lekkie, (stosunkowo) tanie — a przy tym wciąż estetyczne i cieszące oko. W ostatnich latach Apple rozpieszcza nas z regularnymi premierami coraz to nowszych sprzętów. Dotarliśmy do momentu, w której niemal każdy ich produkt otrzymuje coroczną aktualizację.

Jak wynika z najnowszych informacji podanych przez Marka Gurmana jednak, komputery Mac Mini miałyby ominąć jedną generację procesorów Apple Silicon. Tak, dobrze widzicie, z jego informacji wynika, jakoby Apple nie planowało premiery komputera Mac Mini z M3. Dlatego jeżeli obecna na rynku "dwójka" wydaje Wam się już nieco za stara, to trzeba będzie uzbroić się w odrobinę cierpliwości i poczekać na kolejną generację procesorów Apple.

Mac Mini z M3 nie powstanie. Apple ma pominąć jedną generację procesora w tej linii komputerów

W najnowszym wydaniu newslettera Mark Gurman informuje, że Apple ma w planach wypuścić modele komputerów Mac Mini z czipami M4 oraz M4 Pro pod koniec tego roku. Ale ze względu na to sam wydedukował, że raczej nie doczekamy się wcześniej już M3.

I brzmi to dość logicznie, jako że komputery iMac (te ładne, kolorowe) ominęły procesory M2. Tym samym może w przypadku niektórych linii, które są z perspektywy producenta mniej istotne niż MacBooki czy iPhone'y — są oni w stanie przeplatać premiery jedna po drugiej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news