8

Wiemy co Polacy najchętniej oglądają na HBO GO. Na szczycie listy Wataha

O HBO GO jako usłudze i aplikacjach można powiedzieć dużo złego, ale serwis nadrabia treściami. I to właśnie dla nich cały czas nie zrezygnowałem z opłacania abonamentu. Zastanawiacie się, co najchętniej oglądają Polacy?

Nie da się ukryć, że aktualnie najlepiej działającą usługą z najlepszymi funkcjami jest Netflix. Czy jednak można powiedzieć o nim to samo jeśli chodzi o bibliotekę – niekoniecznie. Tu często w komentarzach na Antyweb pojawiają się zdania, że jeśli chodzi o seriale, ludzie wolą właśnie HBO GO. Nie ukrywam, że sam zarwałem niejedną nockę, w dużej mierze właśnie przy tytułach z listy najpopularniejszych seriali oglądanych przez Polaków.

Najpopularniejsze seriale HBO GO

Przygotowano zestawienie dziesięciu najchętniej oglądanych w Polsce seriali na HBO GO w Polsce w okresie styczeń – czerwiec 2020.

Na pierwszym miejscu znalazła się nasza rodzima produkcja Wataha, której pierwszy sezon debiutował w HBO w 2014 roku. Kompletnie się temu zwycięstwu nie dziwię – sam oglądałem wszystkie trzy sezony z wypiekami na twarzy i moim zdaniem to jeden z najlepszych polskich seriali jaki dotychczas nakręcono. To jednak nie jedyna polska produkcja, która znalazła się w zestawieniu. Na ósmym miejscu możecie zobaczyć chyba najładniejszy i najlepiej zrealizowany pod kątem wizualnym i technicznym polski serial Ślepnąc od świateł. Ktoś mógłby złośliwie napisać, że tak wysokie miejsca to „patriotyzm” widzów, ale w tych dwóch przypadkach wysokie miejsca są w pełni zasłużone.

Zobaczcie jak prezentuje się kompletna lista 10 najpopularniejszych seriali w HBO GO:

  1. Wataha
  2. Outsider
  3. Westworld
  4. Czarnobyl
  5. Nowy papież
  6. Gra o tron
  7. Zero zero zero
  8. Ślepnąc od świateł
  9. Młody papież
  10. Wielka

Westworld, Gra o Tron czy Czarnobyl też nie są zaskoczeniem, choć jednocześnie widać, że widzowie nadrabiali zaległości. I nie jestem zdziwiony – okres styczeń-czerwiec to czas domowego „lockdownu” podczas którego kolejne serwisy ograniczały jakość streamowanych materiałów by trochę odkorkować internet. Choć akurat w przypadku HBO GO powinno się raczej powiedzieć „jakoś”, a nie „jakość”. To – obok źle działających aplikacji – największa wada tego serwisu. Niejednokrotnie oglądałem seriale i filmy zgrzytając zębami i uważając, że bardzo dużo tracę bez odpowiednio dobrej jakość. Wspomniane seriale to jednak świetne produkcje, do tego bardzo popularne w sieci, wielokrotnie analizowane i będące podwalinami do setek memów – zwyczajnie głupio ich nie obejrzeć siedzą w domu i ograniczając pozostałe aktywności.

A ja Wy widzicie listę 10 najchętniej oglądanych seriali na HBO GO? Zgadzacie się z nią w 100% czy raczej coś byście zmienili lub poprzestawiali poszczególne tytuły miejscami?

źródło: 1, 2