Sprzęt

Najlepsze słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej. Podpowiadamy jaki sprzęt wybrać

PW
Paweł Winiarski
1

Czasy są specyficzne, wymagają też specyficznych rozwiązań. Zdalna praca z domu to również konieczność uczestniczenia w spotkaniach online i rozmowach z użyciem sieci. Wybrałem kilka modeli słuchawek, które moim zdaniem przydadzą się w tym trudnych warunkach.

Doskonale wiecie jak wygląda praca z domu, bo nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliście - teraz musicie. Część firm zapewnia swoim pracownikom zestaw niezbędnych narzędzi do domowego kącika pracowego, myślę jednak że wielu osobom musi wystarczyć to co już mają lub kupią samodzielnie. Umówmy się - słuchawki z mikrofonem, szczególnie te do komputera nigdy nie były artykułem pierwszej potrzeby, choć faktycznie kiedyś kupowano je do rozmów na Skype. Kiedyś, bo dziś z komunikatorów korzysta się też na smartfonach, a i laptopy mają na tyle dobrze działające głośniki oraz mikrofony, że do kilku rozmów w miesiącu w zupełności taki zestaw wystarczy. Zapewniam Was jednak, że na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie i prędzej czy później dowiecie się, że fatalnie Was słychać. A to przecież praca, warto w miarę możliwości podchodzić do niej profesjonalnie. Na szczęście wszystkiemu można zaradzić i na rynku znajdziecie wiele headsetów, czyli słuchawek z mikrofonem, które przeznaczone są właśnie do rozmów audio i wideo.

Która grupa użytkowników komputerów korzysta z takich słuchawek najczęściej? Gracze, nie bądźcie więc zdziwieni, że duża część moich propozycji to produkty gamingowe. Nie chodzi tylko o to, że z takich urządzeń korzystałem najczęściej i wiele z nich testowałem tygodniami - ale trzeba też zwracać uwagę na pewne aspekty sprzętu. Tania słuchawka z marketu (tylko pamiętajcie, teraz kupujcie jedynie online) będzie działała i zasadniczo sprawdzi się w powierzonych jej zadaniach, ale...będziecie mieć jej dość już po kilku dniach. Uwiera w uszy, źle leży na głowie, nie sprawia wrażenia solidnej, sama jakość dźwięku i mikrofonu pozostawiają natomiast wiele do życzenia. Jeśli więc liczycie, że kupicie dobre słuchawki do konferencji online za 30 zlotych, to muszę wyprowadzić Was z błędu. No chyba, że używane kiedy ktoś faktycznie szybko chce się ich pozbyć i zasilić swój portfel. Słuchawki dla graczy mają być trwałe, oferować dobrą jakość dźwięku przychodzącego i wychodzącego, a także odpowiednią dla wielogodzinnych sesji z grą wygodę. Sam używam ich już nie tylko do gier, ale również do slużbowych konferencji na przeróżnych platformach, z jednych korzysta mój syn podczas lekcji online i bardzo sobie to rozwiązanie chwalimy. Co więc wybrać?

HyperX Cloud II

Gamingowy klasyk za dość rozsądne pieniądze. Słuchawki charakteryzują się zarówno bardzo dobrą jakością dźwięku w muszlach, jak również bardzo dobrym, selektywnym mikrofonem - podobno udało się to osiągnąć dzięki modułowi sterowania z kartą dźwiękową USB. Ważne jest również to, że HyperX Cloud II są wygodne i dobrze leżą na głowie nawet przy dłuższych sesjach.

Jabra Biz2400 Duo MS

Słuchawki przeznaczone między innymi dla produktów Microsoft Skype for Business, co oznacza że ich głównym założeniem jest praca biurowa, w tym różnego rodzaju contact center. Można więc powiedzieć, że to nie półśrodek, ale sprzęt który idealnie sprawdzi się podczas rozmów i konferencji z domu. Bardzo dobra jakość dźwięku i selektywny mikrofon z funkcją redukcji szumów, do tego lekka konstrukcja oraz niezła wygoda.

Sennheiser PC 8 USB

Najwyższy model słuchawek Sennheisera przeznaczonych do połączeń internetowych. Uznawane za nieźle wykonane, trwałe i wygodne w noszeniu (lekka konstrukcja). Standardowo - system eliminowania szumu z otoczenia pewnie lepiej sprawdzi się na openspace z jednostajnym dźwiękiem niż w domu z dzieciakami, ale to niezłe słuchawki za rozsądne pieniądze.

Logitech Zone Wireless

Teoretycznie to zestaw słuchawkowy przeznaczony do środowiska biurowego, czyli często dość głośnego open space, ale śmiało możecie go używać w trochę innych, domowych warunkach. Za bardzo dobrą wygodę urządzenia odpowiadają zarówno silikonowy pałąk, jak również skórzana wyściółka nauszników - na jednym ładowaniu można z nich korzystać 15 godzin, a od odbiornika odejść na 30 metrów. Mamy ANC (aktywna redukcja dźwięków otoczenia), korektor dźwięku w aplikacji Logitech Tune i ładowanie bezprzewodowe. Naprawdę solidny sprzęt, godny polecenia.

Razer Nari

Słuchawki przeznaczone przede wszystkim do grania, a to głównie za sprawą dobrze działającego dźwięku 3D, ale korzystałem z nich (a dokładnie z modelu Razer Nari Ultimate z wibracjami) nie tylko do gier, ale również do konferencji wideo i audio - sprawdzają się w nich bardzo dobrze. Wygodne, dobrze odcinające od otoczenia, z selektywnym, czystym dźwiękiem z mikrofonu. Mimo dość dużego rozmiaru są też wygodne i przyjemnie leżą na głowie nawet po kilku godzinach używania.

Logitech Stereo Headset H110

Mocno budżetowe rozwiązanie, jednak w cenie do 100 złotych jedna z najlepszych propozycji słuchawek z mikrofonem. Mamy całkiem nieźle działającą redukcję szumów w mikrofonie, uniwersalną konstrukcję pozwalającą mieć mikrofon zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, zadowalająca jakość dźwięku. Oczywiście jakość adekwatna do ceny, ale wielu osobom w zupełności wystarczy.

Jeśli nie chcecie inwestować w dodatkowy sprzęt, a macie na przykład dobre bezprzewodowe słuchawki do mikrofonu - pomyślcie o ich wykorzystaniu właśnie z poziomu urządzenia mobilnego. Wiele popularnych serwisów do konferencji audio i wideo ma też swoje bardzo dobrze działające appki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: