Chrome

Najlepsze rozszerzenie do Gmaila w Chrome wygląda obłędnie dzięki Material Design

Tomasz Popielarczyk
Najlepsze rozszerzenie do Gmaila w Chrome wygląda obłędnie dzięki Material Design
8

W Chrome Web Store znajdziemy masę perełek. Moim faworytem i zarazem rozszerzeniem, z którego korzystam najczęściej jest Checker Plus for Gmail. I choć podobno takie "powiadamiacze" negatywnie wpływają na produktywność, ja bez mojego nie potrafię się obejść. Gmail Checker Plus nie grzeszył dotąd...

W Chrome Web Store znajdziemy masę perełek. Moim faworytem i zarazem rozszerzeniem, z którego korzystam najczęściej jest Checker Plus for Gmail. I choć podobno takie "powiadamiacze" negatywnie wpływają na produktywność, ja bez mojego nie potrafię się obejść.

Gmail Checker Plus nie grzeszył dotąd urodą. Owszem, interfejs był w miarę przejrzysty i konfigurowalny, ale prezentował się archaicznie pod względem stylistyki. Nie spodziewałem się, że ulegnie to zmianie, bo też nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo. Tymczasem wczoraj niespodzianka - po aktualizacji do wersji 19.0 wygląd Checkera uległ całkowitemu przeobrażeniu.

Twórca dodatku, Jason Savard przebudował go, wykorzystując Material Design. Efekt jest fantastyczny, choć ciągle jeszcze wymaga sporo pracy (w końcu to dopiero pierwsza wersja udostępniona tylko części użytkowników). Pierwsze, co rzuca się w oczy to struktura przypominająca trochę aplikację mobilną. w lewym górnym rogu mamy przycisk menu, który wysuwa boczny panel z listą naszych kont Gmail. Tak naprawdę mógłby on znikać w sytuacji, gdy użytkownik ma tylko jeden profil - być może pojawi się odpowiednia opcja. W prawym górnym rogu mamy trzy ikonki: odświeżanie, otwieranie Gmaila oraz menu. W tym ostatnim znajdziemy m.in. funkcję "do not disturb" wyłączającą powiadomienia na jakiś czas.

Poniżej widoczna jest belka z naszym adresem. jej kolor możemy swobodnie dostosować. W kolejnym menu znajdziemy linki do kontaktów, funkcję udostępniania adresu aktywnej strony w nowej wiadomości, a także kilka opcji służących personalizacji. Możemy na przykład sprawić, aby Checker otwierał Inboksa zamiast Gmaila.

Lista wiadomości wygląda świetnie. Przy każdej pozycji mamy podręczne ikonki i możliwość oznaczania gwiazdką. Po kliknięciu na maila poza jego zawartością, przypisanymi etykietami i funkcją dodawania do Kalendarza Google znajdziemy też pole szybkiej odpowiedzi. Checker Plus tym samym jest pełnowartościowym wręcz klientem poczty, który powinien spełnić oczekiwania wielu użytkowników.

Moje z całą pewnością spełnia - teraz również estetyczne. Jeżeli korzystacie z Gmaila i nie macie nic przeciwko takim rozwiązaniom (teoretycznie powiadomienia można po prostu wyłączyć), jedyną słuszną opcją dla Chrome jest Checker Plus. Mówiąc szczerze, jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których jestem tak mocno przywiązany do przeglądarki oraz poczty Google'a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu