Gry

Pogoda za oknem nie zachwyca? Te wirtualne światy zapewniają wakacyjny klimat!

Kamil Świtalski
Pogoda za oknem nie zachwyca? Te wirtualne światy zapewniają wakacyjny klimat!
7

Szum fal, morska bryza i wysokie temperatury — to moje pierwsze skojarzenia z wakacjami. Pogoda za oknem niekoniecznie się z nimi pokrywa, ale w tych grach podobnej sielanki nie zabraknie!

O zgrozo od pierwszego dnia wakacji w centralnej Polsce pogoda nas nie rozpieszcza. Upały i wszędobylskie słońce zastąpiły ulewy, szaruga i temperatury przywodzące na myśl jesień. Jest wiele sposób na to, aby przenieść się do urlopowego raju i pozytywnie nastroić. Poniżej kilka gier, które dla mnie są kwintesencją wakacyjnego klimatu. Zestawienie jak najbardziej subiektywne, ale... myślę, że wszyscy którzy dadzą im szansę odnajdą tam odrobinę sielankowego klimatu, który kojarzy się z wakacyjnymi wypadami! Zachęcam też do zapoznania się z naszymi typami najlepszych gier na wakacje!

Donkey Kong: Country Returns

Platformy: Wii, 3DS

Powrót Donkey Konga w tej formie okazał się dla mnie ogromnie pozytywnym zaskoczeniem. Fantastyczna platformówka, która na każdym kroku dostarcza nam solidnej dawki wyzwań. Bieganie po dżungli i spółce okazało się fantastyczną przygodą na Wii, a późniejsze wydanie na 3DSa sprawiało jeszcze więcej frajdy. Jest wakacyjny klimat, jest dobra gra... więc nie mogło jej tutaj zabraknąć! A idąc za ciosem — serdecznie polecam także jej kontynuację, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, która niedawno doczekała się wersji dla Nintendo Switch!

Far Cry 3

Platformy: Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4, Microsoft Windows

W trzeciej części twórcy serii Far Cry powrócili do klimatycznej dżungli i rzucili nas w wir niebezpiecznych przygód. Tropikalne wyspy szybko okazują się jednak dla Jasona Brody'ego i spółki wyborem... dość dyskusyjnym, jeżeli chodzi o jakość wakacji — tamtejsi piraci okazują się być niezbyt przyjaźni, podobnie zresztą jak ich wódz. Czas zatem chwycić za broń i pokazać, że jesteśmy w stanie pomóc naszym kompanom. Fantastyczna strzelanina, z której sielankowo-wakacyjny klimat przeplata się z nieustanną grozą... coś wspaniałego — a co ważniejsze, po latach równie wciągającego!

Grand Theft Auto: Vice City

Platformy: PlayStation 2, Microsoft Windows, Xbox, OS X, iOS, Android Fire, OS

GTA III wprowadziło serię w trzeci wymiar, ale to Vice City — w mojej opinii — jest tym, które nadało całości charakteru. Inspirowane Miami drugiej połowy lat '80 Vice City to miasto kolorowe, pełne mieniących się neonów, plaż i wszędobylskich palm. Mimo że ciągle mamy tam coś do załatwienia, to w takiej wakacyjnej oprawie jest to czysta przyjemność — i jeżeli tylko lubicie takie klimaty, poczujecie się tam jak w domu. A jeśli nie... to chociaż zajrzyjcie na wirtualną plażę i odrobinę odpocznijcie!

OutRun

Platformy: Automaty, NEC PC-8801, Atari ST, Amiga, Amstrad CPC, Apple II, Commodore 64, Game Gear, Genesis, Master System, PC Engine, MS-DOS, Sega Saturn, ZX Spectrum, Nintendo 3DS.

Klasyczne wyścigi SEGA kojarzą mi się z wakacyjną sielanką z wielu powodów. To jedne z tych wyścigów, które regularnie można było niegdyś spotkać w wakacyjnych kurortach — i to w zestawie z wypasionym automatem! Poza tym przecież lwia część tamtejszych tras to malownicze trasy, w których zmierzamy w stronę zachodzącego słońca. Czy może być coś lepszego niż pełne wyzwań, typowo arcade'owe, wyścigi, gdzie nieustannie mkniemy w tak pięknej scenerii? Nie sądzę!

Red Dead Redemption

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360

Majstersztyk od Rockstar Games zabiera nas w pełną niebezpieczeństw podróż po Dzikim Zachodzie. Duszny klimat, wszędobylski kurz, upał i słońce dają się we znaki i stają się niejako bohaterami tamtejszej opowieści. Opowieści osadzonej w ogromnym świecie, który niemal w całości pozostaje do naszej dyspozycji. To dużo więcej niż tylko GTA w nowych szatach — i prawdopodobnie każdy spróbował tej nietypowej przygody już teraz nie może doczekać się jej kontynuacji — a przecież premiera Red Dead Redemption 2 jeszcze tej jesieni, także miło będzie sobie co nieco przypomnieć / nadrobić zaległości!

Sleeping Dogs

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One, OS X

Doskonale pamiętam sierpniową posuchę, kiedy Sleeping Dogs niepostrzeżenie trafiło na rynek. A ja, z braku laku, postanowiłem dać szansę tej tajemniczej dla mnie grze osadzonej w otwartym dla graczy Hong Kongu. I po pierwszym zderzeniu z grą, oderwałem się od konsoli dopiero kilka godzin później. Sleeping Dogs ocieka fantastycznym, przesiąkniętym Azją, klimatem. Poza tym jesteśmy świadkami trzymającej w napięciu historii, a tamtejszy upał w połączeniu z wszędobylskimi neonami tworzy niepowtarzalny, wakacyjny, klimat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu