Filmy

Jest zwiastun! Zamiast kina, obejrzycie w domu - wkrótce premiera widowiska sci-fi "Zagłada" na Netflix

Konrad Kozłowski
Jest zwiastun! Zamiast kina, obejrzycie w domu - wkrótce premiera widowiska sci-fi "Zagłada" na Netflix
23

Łapcie za długopisy albo otwierajcie cyfrowe kalendarze - 27 lipca na Netflix pojawi się nowy film Netfliksa "Extinction". Dla miłośników sci-fi może to być dobry dzień, bo zwiastun produkcji wygląda naprawdę nieźle. Zobaczcie zwiastun.

Historia skupi się na Peterze, w którego wciela się Michael Peña znany między innymi ze swojej roli w "Ant-Manie". Jego partnerkę, Alice, zagra Lizzy Caplan. Obydwoje będą musieli zmierzyć się z koszmarami, które trapią Petera - jak się później okazuje nie są one dalekie od rzeczywistości. Sny tak naprawdę były wizjami przyszłości, w której Ziemię najeżdżają obcy. Peter, znający w jakimś stopniu przebieg wydarzeń, może być w stanie uratować nie tylko siebie i swoją rodzinę, ale także i ludzkość.

"Zagłada" - kolejny film Universal nie trafia do kin, lecz na Netflix

Scenariusz napisał autor "Nowego początku" Eric Heisserer i wszystko było na dobrej drodze, by film trafił do kin. Ostatecznie jednak, Universal wycofał się z pierwotnego planu nie podając przyczyny swojej decyzji, a niedługo później dowiedzieliśmy się, że prawa do dystrybucji globalnej przejął Netflix. To nie jest pierwsza tego typu sytuacja - wcześniej podobny los spotkał "Anihilację" oraz "The Cloverfield Paradox". Studio obawiało się klapy obydwu produkcji w kinach i najprostszym rozwiązaniem było oddanie ich w ręce kogoś, kto nie poniesie takich kosztów przy wprowadzaniu ich na rynek. Jestem pewien, że Netflix zdołał wynegocjować dla siebie odpowiednie warunki, w przeciwnym razie nie byłby zainteresowany transakcją.

Film sci-fi od Netflix "Zagłada" - zwiastun

"Extinction" trafi na Netflix już 27 lipca, a warto też przypomnieć o jutrzejszej premierze - zapowiadany wcześniej film "How it ends" wyglądał intrygująco, więc przy załamaniu pogody w ten weekend Netflix może okazać się ciekawą alternatywą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu