Poradniki

Najlepsze aplikacje do ćwiczeń w domu. Jak zachować formę bez wizyt na siłowni

Weronika Makuch
Najlepsze aplikacje do ćwiczeń w domu. Jak zachować formę bez wizyt na siłowni
27

Czasami nachodzi nas myśl, aby wziąć się za siebie. Na siłownie bywa jednak za daleko, pakiety są za drogie. Na szczęście zacząć ćwiczyć można również w domu, a aplikacje na smartfoyn pomagają utrzymać motywację.

7 Minutowe Cwiczenia

Dostępna na: Android, iOS

Aplikacja oparta jest na treningu obwodowym o zwiększonej intensywności. Przyda się każdemu, kto ma ochotę poprawić kondycję. Jeden zestaw składa się z 12 ćwiczeń. Wykonujemy je przed pół minuty, dostając przerwy na 10 sekund. Nie potrzebujemy żadnego dodatkowego osprzętowania. Wystarczą dobre chęci i wytrwałość. Kilka serii ćwiczeń ma nam pomóc w zachowaniu zdrowej sylwetki.

 

Ćwiczenia w domu - plan posiłków, osobisty trener

 

Dostępna na: Android

Aplikacja zawiera zestawy ćwiczeń na mięśnie brzucha, nogi, ramiona, pośladki oraz całe ciało. Twórcy gwarantują, że zostały opracowane przez ekspertów i są odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Okraszone są instrukcjom głosowym, opisami, animacjami i filmami instruktażowymi. Wraz z aplikacją możemy przejść przez cały trening, od rozgrzewki po rozluźnienie się na sam koniec.

 

FitOn: Fitness Workout Plans

Dostępna na: Android, iOS

W aplikacji dostępne są pełnometrażowe treningi wideo wraz z instrukcjami głosowymi i wizualnymi. Oferuje treningi cardio, siłowe, HIIT, taneczne, jogę, pilates oraz wiele więcej. Nie brakuje również krótszych wersji poradników dla tych bardziej zabieganych. W aplikacji istnieje opcja śledzenia swoich postępów i porównywania się ze znajomymi. Przyjacielska konkurencja ma wzmacniać motywację.

 

Fit Radio

Dostępna na: Android, iOS

Wiele osób nie wyobraża sobie treningu bez muzyki. W jaki sposób powinno się ją dobierać? Ta aplikacja zapewnia szeroką gamę playlist zorientowanych właśnie na ćwiczenia. Użytkownik może ustalić docelowe tętno i na tej podstawie wybierać spośród kolejnych list odtwarzania. W aplikacji nie brakuje również treningów audio. Zainteresowani mogą tworzyć i udostępniać własne listy, dopasowane do treningów.

 

 

PEAR - Personal Fitness Coach

Dostępna na: Android, iOS

Aplikacja zapewnia bogatą gamę ćwiczeń dla osób na różnym poziomie sprawności. Oferuje wiele pakietów treningowych i porad trenerskich. Użytkownicy chwalą sobie profesjonalnie przygotowane poradniki oraz możliwość trenowania przy dopingu prawdziwych ludzi, a nie mechanicznie nagranych głosów.

 

Yoga for Beginners

Dostępna na: Android, iOS

Aplikacja na dobry star z jogą. Aby dobrze się poczuć i popracować nad własnym ciałem nie trzeba od razu pakować się w najtrudniejsze ćwiczenia siłowe. Poradniki wideo przygotowane przez profesjonalistów pozwolą każdemu powoli wdrożyć się w jogę, zanim wejdzie w nią na poważnie. W trakcie treningów użytkowników dodatkowo uspokaja dopasowana ścieżka dźwiękowa, ułatwiająca wczucie się w odpowiedni rytm.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu