Telekomy

Oferty na kartę w Orange, Play, Plus i T-Mobile - która jest najkorzystniejsza?

Grzegorz Ułan
Oferty na kartę w Orange, Play, Plus i T-Mobile - która jest najkorzystniejsza?
12

Po ostatnim wdrożeniu cyklicznych doładowań kont w ofertach na kartę w Play, już u wszystkich operatorów możemy w pełni zautomatyzować korzystanie z ich usług, bez konieczności pamiętania o doładowaniach. Przyjrzymy się dziś, jak u każdego z nich prezentują się oferty na kartę.

Według raportu z badania Rynek Telekomunikacyjny w Polsce 2020 autorstwa UKE, z ofert na kartę korzysta 13,3 mln klientów. Około 4% z tej liczby obsługują operatorzy wirtualni, a pozostałe 96%: Play (29%), Orange (27%), Plus (21,5%) i T-Mobile (18,7%).

Tak więc sprawdzimy poniżej oferty na kartę właśnie tych operatorów infrastrukturalnych. Do sprawdzenia będziemy brali dostępne opcje przy doładowaniu konta kwotą 30 zł.

Oferta Play na kartę

W Play na kartę w przypadku, gdy tylko doładowujemy konto bez włączania pakietów, możemy te 30 zł wykorzystać na rozmowy i wiadomości do innych sieci, wewnątrz sieci bezpłatnie (rozmowy i tylko SMS-y) oraz na transfer danych.

Minuta połączenia do innych sieci komórkowych i stacjonarnych kosztuje 0,35 zł, wiadomość SMS - 0,20 zł, MMS - 0,40 zł oraz 0,12 zł za każde 100 kB transferu danych.

W przypadku włączenia pakietu za 30 zł, możemy korzystać z nielimitowanych rozmów oraz wiadomości SMS oraz 15 GB transferu danych, a w przypadku aktywacji pakietu w aplikacji Play24 - z 30 GB. Brakuje tu kumulowania niewykorzystanego transferu.

Nie ma tu żadnych innych dodatkowych bonusów za doładowanie. Jedynie w promocji do końca stycznia 2022 roku, za włączenie doładowania cyklicznego możemy liczyć na dodatkowe 10 GB za doładowanie kwotą 10 zł lub więcej, a w przypadku zwykłego doładowania - 5 GB. Jednak te dodatkowe gigabajty ważne są tylko przez 5 dni.

Całe 30 zł możemy też wykorzystać na włączenie 30 GB transferu danych, wówczas za rozmowy i wiadomości będziemy płacić wg podanego cennika, co jak widać powyżej nie ma sensu - korzystniej aktywować pakiet z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami w tej samej cenie i z takim samym transferem.

Oferta Orange na kartę

W Orange Free na kartę doładowaną kwotę 30 zł możemy wykorzystać na rozmowy - 0,40 zł za minutę, wiadomości SMS - 0,25 zł, wiadomości MMS - 0,40 zł i 0,01 zł za 100 kB transferu danych.

Tu jednak z automatu przyznawane są bonusy za doładowanie. I tak, przy kwocie 30 zł możemy liczyć na 15 GB transferu danych (+5 GB za doładowanie online), a doładowaną kwotę możemy wykorzystać na rozmowy i wiadomości.

W przypadku włączenia pakietu za 30 zł, możemy korzystać przez cały miesiąc z nielimitowanych rozmów i wiadomości SMS/MMS oraz 30 GB transferu danych, a jeśli włączymy ten pakiet w aplikacji mobilnej dostaniemy łącznie 45 GB transferu danych (+5 GB za doładowanie online). Bonusowe gigabajty kumulują się.

Tu również 30 zł możemy wykorzystać na aktywację pakietu tylko z transferem danych 30 GB.

Oferta Plus na kartę

W Plus na kartę, podobnie jak w Orange mamy kumulowanie niewykorzystanego transferu i bonusowe gigabajty za doładowanie konta.

Bez aktywacji pakietu, doładowanie konta kwotą 30 zł możemy przeznaczyć na rozmowy - 0,29 zł za minutę, na wiadomości SMS - 0,19 zł, na wiadomości MMS - 0,19 zł i 0,12 zł za 100 kB transferu danych, po wykorzystaniu bonusu za doładowanie kwotą 30 zł - 15 GB.

Za całą kwotę 30 zł aktywujemy pakiet tylko z transferem danych 30 GB, lub za tę samą kwotę możemy aktywować pakiet z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami SMS/MMS oraz 30 GB transferu danych (15 GB z pakietu za 30 zł + 15 GB z bonusu po doładowaniu za 30 zł).

Oferta T-Mobile na kartę

W T-Mobile na kartę minuta rozmowy kosztuje 0,29 zł, wiadomość SMS - 0,14 zł, wiadomość MMS - 0,28 zł, a 1 MB transferu danych - 0,10 zł, po wykorzystaniu bonusu za doładowanie kwotą 30 zł - 15 GB.

Aktywując za te 30 zł pakiet, otrzymujemy nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS, 30 GB transferu danych (15 GB za doładowanie kwotą 30 zł + 15 GB z pakietu) i usługę Supernet Video w jakości DVD.

Najkorzystniejsza oferta na kartę przy doładowaniu 30 zł

Przy takiej kwocie doładowania, najkorzystniejszą ofertę wydaje się Orange Free na kartę, gdzie dostajemy pełen no limit na rozmowy i wiadomości SMS/MMS oraz 50 GB transferu danych. W przypadku jednak, gdy dużo oglądamy filmów i seriali na przykład na Netfliksie, warto zastanowić się nad ofertą T-Mobile, gdzie usługę Supernet Video mamy w cenie tych 30 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu