Moje przemyślenia

Najlepsi polscy developerzy aplikacji mobilnych w Lipcu 2012 (ranking)

GM
Grzegorz Marczak
7

Kilka dni temu razem z Xyologic uaktualniliśmy dane w ranking aplikacji mobilnych dostępnym na Antyapps.pl. Mamy więc świeże zestawienia za miesiąc Lipiec 2012. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do przejrzenia najnowszych danych. Przypomnę, że w rankingu znajdziecie takie informacje jak najlepsz...

Kilka dni temu razem z Xyologic uaktualniliśmy dane w ranking aplikacji mobilnych dostępnym na Antyapps.pl. Mamy więc świeże zestawienia za miesiąc Lipiec 2012. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do przejrzenia najnowszych danych. Przypomnę, że w rankingu znajdziecie takie informacje jak najlepsze aplikacje miesiąca, najlepsi lokalni developerzy, nowa aplikacja miesiąca czy developer miesiąca. W rankingach są uwzględnia takie platformy jak iOS, Android i WP dodatkowo z podziałami na płatne i darmowe programy. Przypomnę też, że są to dane szacunkowe wyliczane poprzez specjalne algorytmy - żaden z badanych sklepów nie udostępni bezpośrednio tego typu informacji.

Zapraszam tez do przyjrzenia się wybranym poniższym zestawieniom jeśli chodzi o najlepszych lokalnych developerów (czyli takich, którzy publikują aplikacje specjalnie na polski rynek) w Lipcu 2012. Dane w kolumnach przedstawiają miesięczną liczbę pobrań.

Android

To potęga w naszym kraju jeśli chodzi o liczby pobrań. Widać bardzo dużą różnicę porównując TOP10 Android i iOS. Nawet biorąc pod uwagę niechęć użytkowników Androida do płacenia za aplikację widać potencjał tej platformy. Oczywiście liczba pobrań to najbardziej podstawowy element mierzący popularność danej aplikacji czy efektywności developera, ale na dzień dzisiejszy innych danych nie można zdobyć.

iPhone

TOP 10 w tym zestawieniu (no może oprócz pierwszego miejsca) raczej nie zaskakuje i na liście widzimy znane wszystkim firmy i marki. Oznacza to, że mniejsi developerzy polscy celują ze swoimi aplikacjami od razu w rynek globalny, co jest oczywiście zrozumiałe i nie powinno zaskakiwać.

iPad

Jeśli chodzi o iPada sprawy wyglądają dość ciekawie. Agora po wypuszczeniu gazety wyborczej w wersji na iPada zyskała szybko kilkanaście tysięcy pobrań wskakując dzięki temu na pierwsze miejsce. Swoją pozycją zwraca też uwagę imagazine.pl - od małego niezależnego wydawcy (chyba nie muszę przedstawiać? :)), który jest jednak w stanie wynikami przeskoczyć tak popularnych wydawców jak Axel Springer Polska czy Presspublica.

WP7

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu