Google

Nagrywanie rozmów telefonicznych w Androidzie z blokadą regionalną. Dzięki, Google

Paweł Winiarski
Nagrywanie rozmów telefonicznych w Androidzie z blokadą regionalną. Dzięki, Google
17

Na początku roku sporo mówiło się o wprowadzeniu do Androida funkcji nagrywania rozmów telefonicznych. Wszystko na to, że nie każdy będzie mógł z niej skorzystać.

Na początku roku informowałem Was o funkcji nagrywania rozmów znalezionej w najnowszej wersji aplikacji Telefon od Google. Analiza kodu przeprowadzona przez XDA wskazywała, że firma pracuje nad taką opcją, co oczywiście u jednych wywołało entuzjazm, u innych pewne wątpliwości. W końcu część osób nie chce wspierać się zewnętrznymi aplikacjami i od blokady wprowadzonej przez Androida 9 tęskni za możliwością rejestracji rozmów z poziomu systemu obsługującego smartfona.

I faktycznie, styczniowe doniesienia były prawdziwe - niektórzy użytkownicy w Indiach dostali już tę funkcję w ubiegłym tygodniu. Nie wiadomo jednak kiedy Google wypuści ją globalnie. O ile w ogóle to zrobi, bo już wiadomo, że jakieś ograniczenia będą. Na razie dość ogólnikowe, ale funkcja ma nie być dostępna we wszystkich krajach i regionach. Spodziewajmy się więc klasycznej blokady regionalnej. Kto jej nie dostanie? Na razie nie wiadomo i nie jest pewne jakimi kategoriami te ograniczenia będą nakładane.

Wiadomo już natomiast, że zarejestrowane w ten sposób nagrania rozmów będą dostępne zarówno w historii rozmów, jak i jako pliki między ostatnio wykonanymi zrzutami ekranu. Wspomina się o tym, że mechanizm będzie działał podobnie jak w smartfonach Pixel, natomiast obstawiałbym raczej jej podstawowe funkcje, z wyłączeniem na przykład transkrypcji rozmowy znanej z telefonów Google. Nie da się też nagrać rozmów konferencyjnych, wstrzymanych lub wyciszonych.

Jestem bardzo ciekawy czy będziecie używać funkcji nagrywania rozmów - lub może robicie to naokoło korzystając z zewnętrznych aplikacji instalowanych w systemie Android.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu