Gry

Nadchodzi Pixel Heaven 2016 i obkupicie się na nim w tanie gry

Paweł Winiarski
Nadchodzi Pixel Heaven 2016 i obkupicie się na nim w tanie gry
7

Pixel Heaven 2016, czyli impreza poświęcona przede wszystkim grom retro odbędzie się w Warszawie już w najbliższy weekend. Z każdym rokiem jest coraz lepiej i jeśli interesują Was gry, warto się tam wybrać. Co czeka nas w tym roku? Między innymi `giermasz cdp.pl, na którym obkupicie się w tanie gry.

Pixel Heaven pierwszy raz odbył się późną wiosną 2013 roku. Z założenia miał być imprezą zrzeszającą fanów starych komputerów i z tego zadania wywiązał się wręcz świetnie. Oczywiście widać było, że to dopiero początki, ale wszelkie drobne niedociągnięcia (których nie było wcale wiele) rekompensowała kapitalna wręcz atmosfera. Graczom Pixel Heaven przypadł do gustu, przez co zmienił się w imprezę cykliczną, rozrastającą się z każdą kolejną edycją.

Jeśli wierzyć organizatorom, w tym roku czekać na nas będzie ponad 100 stanowisk gotowych do grania - ZX Spectrum, Atari, Commodore, Amiga, Amstrad, automaty arcade, konsole i “wynalazki z epoki dawnej”. Będą flippery, będą turnieje, strefa komiksowa oraz gry planszowe. Retro stories z gośćmi specjalnymi, strefa Kids Play, Indie Basement z panelami, wystawa niezależnych twórców, nagrody Pixel.Awards i afterparty. Znajdzie się nawet coś dla miłośników demosceny (Noc z Demosceną) oraz Giełda Bajtka, o której niedawno wspominał Tomek.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Pixel Heaven to po prostu impreza, na której zostaną wystawione stare sprzęty do grania. I owszem, będzie ich cała masa (jak co roku), ale jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o grach, o ich historii czy procesie tworzenia, trudno znaleźć ku temu lepsze miejsce w Polsce. Wspominałem, że impreza się rozrasta, a to oznacza również coraz “większych” gości - w tym roku będzie można posłuchać Petera Molyneuxa, kultowego w pewnych kręgach twórcę gier. Powinniście kojarzyć go ze studia Bullfrog Productions, które dało nam takie klasyki jak Syndicate, Populous, Theme Park czy Dungeon Keeper. Nie sposób też nie wspomnieć o zamkniętym niedawno Lionhead Studios, które wypuściło świetną (choć trudno powiedzieć, że równą) serię Fable. Szczegółowy program imprezy znajdziecie tu.

Pixel Heaven 2016 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca, w Hali Miejskich Zakładów Autobusowych przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. Impreza jest biletowana, dokładne ceny wejściówek znajdziecie pod tym linkiem.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą pieniędzy

Na tegorocznym Pixel Heaven będziecie też mogli kupić gry w ramach organizowanego co jakiś czas Giermaszu od cdp.pl Co kupimy? Gry na PC w cenie od 5 złotych, najtańsze tytuły na konsole mają natomiast kosztować 20 zł. Znajdziecie tam też nowsze produkcje, jak chociażby dodatek Krew i Wino do Wiedźmina 3, a obok niego gadżety ze świata gry - koszulki, zawieszki, puzzle. Kupicie też świeżutkie Overwatch, do którego dodawana będzie koszulka. Do tego cdp.pl obiecuje miedzy innymi SuperHot, Demokrację 3 czy Hard West. Oprócz gier na stoisku firmy znajdziecie chociażby kapitalny film Thank You for Playing. Kultowe magazyny o grach w promocyjnej cenie 10 zł - bardzo polecam. Może skusicie się też na gadżety czy gry planszowe. Giermasz odbędzie się w sobotę, w godzinach 11-19 i w niedzielę, w godzinach 10-18.

grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pixel heaven