Gry

Nadchodzi jedna z najlepszych aktualizacji dla PlayStation 4

Paweł Winiarski
Nadchodzi jedna z najlepszych aktualizacji dla PlayStation 4
52

Aktualizacje oprogramowania konsol, szczególnie tych obecnej generacji mają to do siebie, że często nie potrafią sprostać oczekiwaniom graczy. Wiele się obiecuje, niestety niewiele dotrzymuje. Ale wygląda na to, że nadchodzi jedna z najlepszych aktualizacji oprogramowania dla PlayStation 4. Niest...

Aktualizacje oprogramowania konsol, szczególnie tych obecnej generacji mają to do siebie, że często nie potrafią sprostać oczekiwaniom graczy. Wiele się obiecuje, niestety niewiele dotrzymuje. Ale wygląda na to, że nadchodzi jedna z najlepszych aktualizacji oprogramowania dla PlayStation 4.

Niestety nie są to jeszcze oficjalne informacje, ale wyciek od beta testerów biorących udział w programie PlayStation MVP. Opublikowali oni screeny funkcjonalności, które już niedługo powinny trafić do wszystkich konsol PS4. Jedną z nich będzie długo oczekiwana możliwość przełączania konsoli w tryb spoczynku, podczas którego nie tylko naładujemy pady, ale również będziemy mogli kontynuować pobieranie aktualizacji oraz gier - bez zamykania uruchomionych aplikacji. Ściąganie w trybie spoczynku gier czy dodatków z poziomu sklepu było super, ale kiedy coś pobierało się z poziomu gry, konsola musiała pozostać włączona.

Do aktualizacji z numerem 2.50 powinny też trafić takie rzeczy, jak możliwość zmiany ustawień poszczególnych przycisków, możliwość szukania w sieci szczegółowych informacji na temat trofeów oraz możliwość dzielenia się nimi. Ale - co najważniejsze - dostaniemy coś, na co czekali absolutnie wszyscy miłośnicy trybu Share Play. Ta fajna, choć specyficzna opcja wspólnego grania oraz oglądania transmisji z gry znajomego będzie teraz działać w 60 klatkach animacji na sekundę.

Jeśli wierzyć zrzutom ekranu testujących dostaniemy również chyba najistotniejszą zmianę w oprogramowaniu PS4 - możliwość backupowania danych na dysku zewnętrznym (Dzięki KuChar)

Pamiętajcie jednak, że funkcjonalności z oprogramowania w wersji beta nie zawsze trafiają do finalnej wersji. Czasem bywa bowiem tak, że jakaś z opcji musi być jeszcze dopracowana pod kątem większej ilości korzystających z niej osób, dlatego jej premiera może ulec opóźnieniu. 60 klatek w Share Play wreszcie nada sens wspólnej zabawie w grach oferujących taką liczbęklatek animacji. A możliwość przestawienia przycisków na padzie nie z poziomu gry, a samej konsoli? Dla mnie bomba.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ps4Sony PlayStation 4hot