Moje przemyślenia

Nadchodzi Instagram 3.0, a wraz z nim jeszcze więcej opcji społecznościowych

Marcin Kamiński
5

Instagram to niewątpliwie jeden z tych fenomenów, które ciężko do końca racjonalnie wytłumaczyć. Wielka popularność aplikacji do robienia zdjęć i dzielenia się nimi ze znajomymi zaskoczyła z pewnością samych twórców, ci jednak nie spoczywają na laurach i szykują kolejną wersję swojego programu. Inst...

Instagram to niewątpliwie jeden z tych fenomenów, które ciężko do końca racjonalnie wytłumaczyć. Wielka popularność aplikacji do robienia zdjęć i dzielenia się nimi ze znajomymi zaskoczyła z pewnością samych twórców, ci jednak nie spoczywają na laurach i szykują kolejną wersję swojego programu. Instagram w wersji 3.0 oferuje kilka nowości i zawiera szereg zmian, które czynią aplikację jeszcze bardziej społecznościową niż do tej pory.

Najnowsza edycja aplikacji Instragram, podnoszącej wersję do numeru 3.0, zawiera usprawnienia zarówno w kwestiach bezpieczeństwa jak i szybkości działania. Największą zmianą, jaką zauważą użytkownicy, będzie zapewne mapa świata z zaznaczonymi miejscami, w których wykonano fotografie z pomocą programu Instagram. Pozwala to poznać nie tylko ciekawe miejsca w okolicy czy na całym globie, lecz również poznać osoby korzystające z aplikacji w naszym sąsiedztwie. Aby zdjęcie zostało oznaczone na mapie, konieczne jest dodanie do niego informacji o lokalizacji (geotag). Ważna informacja dla osób szczególnie obawiających się o swoją prywatność – istnieje opcja ukrycia naszych fotografii z mapy i nie pokazywania ich innym posiadaczom programu Instagram.

Instagram 3.0 - Photo Maps Walkthrough from Instagram on Vimeo.

Instagram 3.0 posiada nowe zabezpieczenia przed spamem pojawiającym się w komentarzach pod zdjęciami. W nowej wersji programu przy kasowaniu komentarza pojawi się opcja zgłoszenia go do administratorów jako obraźliwego.

W najnowszej aktualizacji da zauważyć się również ślady przejęcia Instagram przez Facebooka. Przy opcji dzielenia się zdjęciem ze znajomymi to właśnie Facebook jest pierwszą możliwą opcją do wyboru, choć Tweeter, Tumblr, Flickr czy Foursquare nadal widnieją jako pozostałe opcje wyboru.

Opisywane zmiany w Instagram 3.0 nie są może rewolucyjne, jednak pokazują kierunek rozwoju programu po przejęciu go przez Facebooka – wsparcie społeczności. O ile Instagram sprawdził się już jako aplikacja do robienia zdjęć, tak teraz twórcy starają się jeszcze bardziej zintegrować ze sobą jej użytkowników.

Czy używacie aplikacji Instagram do robienia zdjęć? Czy rozumiecie jego fenomen? A może uważacie, że jest to program jakich jest wiele na iOS i Androida? Czekamy na Wasze komentarze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

instagram