Gry

Na Xbox One zagramy w gry z 360-tki?

Mateusz Budzeń
Na Xbox One zagramy w gry z 360-tki?
29

Xbox One został przyjęty gorzej, niż konkurencyjna konsola nowej generacji od Sony. Czy możliwość uruchomienia gier z Xboxa 360 sprawi, że sprzedaż konsoli Microsoftu wrośnie? Czy to właśnie na to czekali użytkownicy starszej konsoli od giganta z Redmond? Xbox One miał przynieść ze sobą rewolucję...

Xbox One został przyjęty gorzej, niż konkurencyjna konsola nowej generacji od Sony. Czy możliwość uruchomienia gier z Xboxa 360 sprawi, że sprzedaż konsoli Microsoftu wrośnie? Czy to właśnie na to czekali użytkownicy starszej konsoli od giganta z Redmond?

Xbox One miał przynieść ze sobą rewolucję w kwestii elektronicznej rozrywki. Miał być urządzeniem od wszystkiego oraz miał wprowadzić nowy według założeń Microsoftu lepszy system dystrybucji gier wideo. Jednak gracze szybko zweryfikowali nowe innowacyjne pomysły giganta z Redmond. Xbox One przez wielu został ogłoszony produktem znacznie słabszym od PlayStation 4, co zostało potwierdzone przez słabszą sprzedaż konsoli Microsoftu. Gracze chcieli dostać świetny sprzęt do grania, a dostali urządzenie, które stara się zastąpić wszystkie domowe sprzęty RTV. Po ogromnej fali krytyki jaka się przelała gigant z Redmond postanowił zmienić wiele elementów i Xbox One w niewielkim stopniu powrócił do korzeni. Jednak nawet to nie pomogło, nadal sprzedaż jest niższa, niż PlayStation 4.

Najnowsze konsole od Sony oraz Microsoftu nie są kompatybilne z poprzednią generacją. Jednym z czynników jest zmiana architektury, która uniemożliwia uruchomienie gier z poprzedniej generacji. Trzeba by było w PS4 i Xbox One montować niektóre elementy z poprzednich konsol co z pewnością negatywnie odbiłoby się na cenie konsoli, która w przypadku produktu Microsoftu i tak jest wysoka. Jednak może najnowsze konsole są na tyle wydajne by móc emulować poprzedniczkę. Frank Savege na konferencji BUILD 2014 ogłosił, że Microsoft zamierza wprowadzić w Xbox One emulację gier z Xboxa 360. Ze względu na zastosowanie różnych architektur emulacja ma być jednym sensownym rozwiązaniem. Frank Savege nie przedstawił dokładnych informacji w tej sprawie, wspomniał tylko, że Microsoft przygląda się takiej możliwości. Jeśli emulacja będzie możliwa to bardziej szczegółowe informacje powinniśmy poznać już niedługo.

Gracze często zarzucali firmie Sony i Microsoft to, że konsole nowej generacji nie pozwolą na uruchamianie gier z poprzedniej generacji. Producent Playstation 4 zdecydował się na chmurę, natomiast gigant z Redmond planuje wprowadzić możliwość emulacji Xboxa 360, co wydaję się być rozwiązaniem znacznie lepszym. Jeśli Microsoftowi to się uda to z pewnością sprzedaż Xboxa Ona wzrośnie. Możliwe, że i ja wtedy zmienię plany co do zakupu nowej konsoli. Świetnie, że Microsoft intensywnie rozwija swój produkt po jego premierze, szkoda, że nadal nie jest on dostępny w Polsce.

Grafika: [1]
Źródło: techradar.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu