Samsung

Na takiego Samsunga Galaxy Note 6 czekacie?

Konrad Kozłowski
Na takiego Samsunga Galaxy Note 6 czekacie?
58

Zbliżająca się premiera Samsunga Galaxy S7 rozbudza wyobraźnię i nadzieje wielu użytkowników, ale tegoroczna oferta koreańskiego producenta z pewnością doczeka się także innego, głośnego i wyczekiwanego debiutu. Kolejna generacja Galaxy Note'a zapowiada się bowiem naprawdę ciekawie.

Samsung nie zamierza oddawać pola innym producentom, jeśli chodzi o stworzenie phabletu o możliwie najlepszej specyfikacji. Model Note cechuje się mocniejszymi podzespołami od tradycyjnych smartfonów z linii S, ale tym razem możemy doczekać się nie lada zestawu komponentów zamkniętych w niemałej obudowie. Zacznijmy od domniemanej specyfikacji wyświetlacza, którego przekątna ma mierzyć 5,8 cala przy rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli, a sam ekran wykonany będzie w technologii AMOLED i Slim RGB.

Co kryje się za określeniem "Slim RGB"? Sugeruje to, ni mniej ni więcej, że Samsung prawdopodobnie zdołał "odchudzić" panel wyświetlacza oraz zdecydował się porzucić własną technologię PenTile na rzecz wspomnianej RGB. Rozmiar ekranu wpisywałby się także w przecieki dotyczące przekątnych ekranu w modelach S7 i S7 Edge, które odpowiednio wynosić mają 5,1 oraz 5,5 cala.

Zdecydowanie największe wrażenie robią zapowiedzi wyposażenia nowego Note'a w aż 6 GB pamięci RAM. Samsung udowodnił, że dysponuje już rozwiązaniami, które na to pozwalają. W aktualnie sprzedawanym modelu, Galaxy Note 5, znajdują się 4 GB RAM-u, więc z tej perspektywy zwiększenie ilości o 2 GB wydaje się też naturalnym krokiem.

Intrygująco zapowiadają się cechy fotograficzne Note'a 6 - w smartfonie umieszczona ma zostać matryca o rozdzielczości 12 megapikseli, co dla niektórych będzie wartością niewystarczającą. Wystarczy jednak spojrzeć na porównania dotychczas dostępnych urządzeń na rynku, by przekonać się, że nie o liczbę pikseli toczy się teraz walka, lecz inne parametry pozwalające wykonywać dobre zdjęcia. Jak na przykład funkcję optycznej stabilizacji obrazu, która to ma znaleźć się w Galaxy Note 6, pod nazwą Super OIS Plus - prawdopodobnie ta sama, która trafi do Samsungów GS7 i GS7 Edge.

Na chwilę obecną dostępne są też nieoficjalne szczegóły odnośnie ilości wbudowanej pamięci - 64 oraz 128 GB do wyboru - jak również obecności rysika S Pen, oczywiście. Czy nowy Note okaże się zupełnie odmienny wizualnie od poprzednika i jaką pojemnością baterii będzie dysponował? Tych detali jeszcze nie poznaliśmy, nawet półoficjalnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu