Polska

Mytaxi zaskakuje i nawiązuje współpracę z korporacjami taksówkowymi. Carsharing na horyzoncie

Grzegorz Ułan
Mytaxi zaskakuje i nawiązuje współpracę z korporacjami taksówkowymi. Carsharing na horyzoncie
0

To pierwsza tego typu współpraca twórców aplikacji do zamawiania taksówek bezpośrednio z korporacjami. Do tej pory mytaxi działała samodzielnie, na przykład w Warszawie, gdzie zdobyli już bazę licencjonowanych taksówek na poziomie 15–20%. Podobnie działają w Krakowie, Trójmieście i konurbacji śląskiej. Począwszy od ekspansji w nowych miastach ma się to zmienić.

Pierwszym nowym miastem będzie Poznań, gdzie mytaxi właśnie uruchamia swoje usługi i tu będzie współpracować z Poznańskim Stowarzyszeniem Taksówkarzy (PST).

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce:

Po raz pierwszy uruchamiamy naszą usługę we współpracy z lokalną korporacją. Nasze kompetencje uzupełniają się w różnych obszarach. PST ma dobrze rozwiniętą centralę taxi i zna lokalny rynek, a my jesteśmy liderem w segmencie aplikacji i marką rozpoznawalną w Europie.

Zmianę strategii wymusza rosnąca konkurencja ze strony Ubera, Taxify czy iTaxi, a nawiązanie współpracy z korporacjami taksówkowymi pozwoli mytaxi na bardziej efektywne wykorzystanie kierowców, którzy dzięki temu będą otrzymywali zlecenia z dwóch źródeł, a które to rozłożą się na cały dzień.

Jacek Kalka, prezes PST:

Nas i mytaxi różni profil działalności i kanały obsługi zleceń, a z tym wiąże się odmienny profil pasażerów oraz fakt, że szczyty zamówień w obu firmach następują w innym czasie. Dlatego możliwość przyjmowania przez kierowcę zleceń z obu źródeł pozwoli mu ograniczyć czas oczekiwania na kolejne zlecenie i zwiększyć zarobki.

W Poznaniu opłaty za korzystanie z mytaxi ustalono na 5,85 zł za opłatą startową i 2 zł za kilometr jazdy. W trakcie promocji od tych cen naliczy się zniżka -50%, która obowiązywać będzie do końca czerwca.

Jak przekazał Rzeczpospolitej Krzysztof Urban, kolejnym miastem, w którym pojawi się mytaxi w tym modelu będzie Łódź, nastąpi to już w czerwcu, gdzie współpracować będą z Green Cab Taxi. A jeszcze w późniejszym okresie tego roku z zupełnie nowym modelem na polskim rynku wystartują we Wrocławiu, niestety w tym przypadku nie zdradzają jeszcze szczegółów tego modelu. W Warszawie natomiast planują uruchomienie usług carsharingowych.

Źródło: Rzeczpospolita.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu