Świat

Myszki z multi-touch od Microsoftu

GM
Grzegorz Marczak
9

Wielu już próbował zbudować na bazie myszki podobne lecz bardziej funkcjonalne narzędzie pozwalające obsługiwać komputer. Próby te niestety charakteryzowały się przeważnie większym nastawieniem na innowacyjność niż funkcjonalność. Do walki o lepszą i bardziej funkcjonalną myszkę staje też Microsoft...

Wielu już próbował zbudować na bazie myszki podobne lecz bardziej funkcjonalne narzędzie pozwalające obsługiwać komputer. Próby te niestety charakteryzowały się przeważnie większym nastawieniem na innowacyjność niż funkcjonalność. Do walki o lepszą i bardziej funkcjonalną myszkę staje też Microsoft i muszę przyznać, że niektóre z modeli eksperymentalnych mysz bardzo mi się spodobały.

Ludzie z CrunchGear odwiedzili z kamerą jedno z laboratoriów Microsoftu w którym trwają pracę nad kilkoma modelami mysz komputerowych. Wszystkie te urządzenia łączy jedna cecha - mają posiadać obsługę multi-touch. Poniżej zamieszczam film prezentujący aż 5 prototypów nad którymi pracują ludzie z Microsoft.Moim zdaniem najlepiej prezentuje się mysz numer 1 czyli Cap Mouse. Przede wszystkim wygląda ona na kompletny i gotowy do wdrożenia produkt przeznaczony dla przeciętnego użytkownika. Myszka ta posiada dość duży obszar dotykowy dzięki czemu bez problemu możemy przy użyciu dwóch palców wykonywać gesty znane już z iphona (przybliżanie oddalanie, przewijanie).

Z produktów bardziej innowacyjnych podoba mi się natomiast side mouse. Wprawdzie nie potrafił bym z tego urządzenia korzystać na co dzień to jednak widzę potencjał w tym, że zaczynamy sterować tym co mamy na ekranie bez konieczności dotykania urządzenia. Mamy więc taki wirtualny touchpad. Można wyobrazić sobie, że technologia tego typu będzie dostępna np. również w laptopach - w momencie kiedy będziemy potrzebowali większego obszaru roboczego niż wbudowana w laptop cześć dotykowa.

Ponieważ jestem uzależniony od korzystania z myszy do obsługi komputera (nie mogę przyzwyczaić się rezygnacji z niej na rzecz touchpada) dlatego będę niecierpliwie czekał na kolejne wersje tego urządzenia wzbogacone o np. multi-touch. Mysz jest jedną z takich rzeczy, która może bardzo uprzyjemnić nam pracę z komputerem lub też zamienić ją w koszmar (to w przypadku kiedy ktoś kupi np mysz od Apple - podobno robią następną wersję tego koszmaru! Kto oprócz fanboyów to kupi?).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoft