Felietony

MyGuidie sprzedaje w licytacji iPada 2 oraz 1% udziałów

Szymon Barczak
MyGuidie sprzedaje w licytacji iPada 2 oraz 1% udziałów
5

MyGuidie to startup, który powstał w ramach Startup Weekend Warsaw, a który jest już dostępny w sieci. Na samej imprezie pomysł zdobył duże uznanie, więc nikogo nie zdziwiło, że wygrał i zdobył iPada nowej generacji. Twórcom serwisu nie był on jednak potrzebny i doszli do wniosku, że lepszym pomysłe...

MyGuidie to startup, który powstał w ramach Startup Weekend Warsaw, a który jest już dostępny w sieci. Na samej imprezie pomysł zdobył duże uznanie, więc nikogo nie zdziwiło, że wygrał i zdobył iPada nowej generacji. Twórcom serwisu nie był on jednak potrzebny i doszli do wniosku, że lepszym pomysłem jest jego sprzedaż, by mieć pieniądze na udział w trzech podonych konkursach startupowych. iPad 2 trafił na licytację wraz z bonusowym, symbolicznym udziałem w firmie wynoszącym 1%.

MyGuidie to projekt łączący turystów z mieszkańcami danego miasta. Turysta dzięki serwisowi ma możliwość skontaktowania się z wybranym przez siebie przewodnikiem - czy to oficjalnym, czy też nie, który nie będzie koncentrował się tylko na takich aspektach jak zabytki (jak mnie to zawsze nudziło na wycieczkach w podstawówce!), ale także na przykład na życiu nocnym. Dzięki serwisowi będziemy mogli wynająć osobę, która zrobi wraz z nami wycieczkę na przykład po nocnych klubach.

Pomysł jest naprawdę ciekawy i ma duży potencjał biznesowy - sam model biznesowy opiera się o prowizje od transakcji. Twórcy potrzebują jednak pieniędzy na działalność, którą obecnie będzie start w konkursach dla startupów, jak podaje Ola Sitarska, współtwórczyni projektu:

Długo zastanawialiśmy się co zrobić z nagrodą i wspólnie doszliśmy do wniosku, że potrzebne nam są pieniądze na wyjazdy oraz uczestnictwo w europejskich eventach. To dla nas wielka szansa. By wzmocnić efekt, dodajemy do sprzętu 1% naszego projektu. Zwycięzca aukcji, otrzyma więc prócz iPada 2, część dobrze rokującego startupu, realnie wspierając jego dalszy rozwój.

Przygotowujemy się do prezentacji naszego produktu na 3 europejskich konkursach oraz jednym polskim tylko w te wakacje, więc pieniądze zdobyte podczas aukcji realnie pomogą nam pojechać na konkursy (dwa wyjazdy do Londynu, jeden do Wiednia) i dać z siebie wszystko :)

Warto także dodać, że nawet 1% udziałów ma dużą wartość, gdyż już teraz ekipa MyGuidie prowadzi rozmowy z dwoma inwestorami na temat finansowania rozwoju projektu.

W licytacji na Allegro cena wynosi już prawie 5000 zł. Twórcom życzę powodzenia, a Was zachęcam do głosowania na MyGuidie w Europe Startup Weekend Battle.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu