Startups

Muu.sk dla zapominalskich i skrępowanych

Grzegorz Marczak
Muu.sk dla zapominalskich i skrępowanych
19

Podczas imprezy Hackfest (maraton programistyczny gdzie przez 24 godziny non stop grupy developerów tworzyły aplikacje internetowe) powstała mała zgrabna aplikacja internetowa o nazwie moo.sk. Po imprezie o serwisie nie było nic słychać mimo iż prawie wszyscy uczestnicy odgrażali się, że ich aplikac...

Podczas imprezy Hackfest (maraton programistyczny gdzie przez 24 godziny non stop grupy developerów tworzyły aplikacje internetowe) powstała mała zgrabna aplikacja internetowa o nazwie moo.sk. Po imprezie o serwisie nie było nic słychać mimo iż prawie wszyscy uczestnicy odgrażali się, że ich aplikacje ożyją i będą dalej rozwijane.

Dzisiaj okazało się, że Muu.sk (to nowa nazwa serwisu) ożyło jako pełnowartościowy serwis internetowy. Dla wszystkich którzy niem mieli wcześniej styczności z tą aplikacją - muu.sk pamięta o przedmiotach, które pożyczyliśmy i przypomina o ich oddaniu na czas. Użytkownik zapisuje co pożycza, komu oraz na jak długi okres. Gdy zbliża się czas zwrotu osoba, która pożyczyła od użytkownika przedmiot, otrzymuje wiadomość e-mail z przypomnieniem.Mamy wiec możliwość zdefiniowania rzeczy jakie komuś i od kogoś pożyczyliśmy, zdefiniowanie terminu zwrotu oraz osoby od której dana rzecz pochodzi lub która ma nam coś zwrócić. W momencie kiedy nadejdzie "ten czas" zarówno osoba pożyczająca jak i ta która pożyczyła dostaną przypomnienie o tym, że należy daną rzecz oddać. I to by by było na razie na tyle jeśli chodzi o funkcje serwisu.

Lubię rzeczy proste i zrozumiałe dlatego pomysł muu.sk pod tym względem mi się podoba. Wprawdzie mam wątpliwości co do tego ilu będzie on miał stałych użytkowników, ale może w tym przypadku ważniejsze być dla autorów pokazanie że potrafią zrobić coś innowacyjnego i dobrze działającego (w końcu referencje w tej branży są dość ważne).

Jako samodzielny serwis muu.sk raczej hitem internetowym nie będzie (nie wiem też jak można wokół niego budować społeczność - a takie plany mają autorzy. Szansy można by poszukiwać w rozwoju systemu powiadomień i oferowaniu prostych usług tego typu innym serwisom, a może jakaś integracja z popularnymi kalendarzami internetowymi itp?

PS. Zazdroszczę osobom które w 24 godziny potrafią zrobić tego typu serwis internetowy, wygląda on całkiem dobrze i z tego co widziałem działa tak jak powinien.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NetguruHackfest