Gry

Multiplayer, DLC i kto wie co jeszcze. Cyberpunk 2077 coraz lepszy i większy

Artur Janczak
Multiplayer, DLC i kto wie co jeszcze. Cyberpunk 2077 coraz lepszy i większy
4

Cyberpunk 2077 wydaje się produkcją nastawianą na samotną zabawę. W końcu to RPG osadzony w przyszłości, gdzie klimat i fabuła grają pierwsze skrzypce. Nie oznacza to jednak, że tytuł ten jakkolwiek by stracił, jeżeli twórcy dodaliby do niego tryb sieciowy. Deweloper nawet wspomniał, że rozważają implementacje czegoś takiego, ale więcej szczegółów nie zdradził. Dziś już jednak wiemy, że multiplayer na pewno trafi do omawianej gry. Potwierdził to sam CD Projekt RED za pośrednictwem serwisu Twitter.

Cyberpunk 2077 coraz większy

Pracownicy CD Projekt RED wspominali kilkukrotnie, że rozważają tryb multiplayer w swoim nowym tytule, ale całość miała raczej charakter eksperymentalny. Pewnie nie chcieli obiecywać czegoś, co nie zostało w ogóle zaakceptowane. Wiele firm popełniło już taki błąd, a potem źle się to kończyło. Nawet sami REDzi w przypadku Wiedźmin 3 zrobili coś takiego. Kiedy nie wiedzieli jeszcze, jak projektuje się duży i otwarty świat, pokazali wersję gry, która jednak trochę odbiegała od tego, co otrzymaliśmy po premierze. W przypadku Cyberpunka starają się tego unikać. Usunęli z gry widok TPP, ale stosunkowo szybko poinformowali o tym ludzi. Nikt więc nie będzie mógł mieć pretensji po zakupie. Jeżeli chodzi natomiast o tryb sieciowy, to ten się pojawi, ale nie w kwietniu i w sumie dokładnie nie wiadomo kiedy.

Do tej pory w sprawie multiplayera mówiliśmy, że jest on w dziale badawczo-rozwojowym. Jednak jesteśmy już coraz bliżej premiery trybu dla pojedynczego gracza w kwietniu 2020 to chcielibyśmy oficjalnie potwierdzić pracę nad multiplayerem. Obecnie skupiamy się na dostarczeniu Cyberpunk 2077 na czas, potem przyjdzie moment na DLC (darmowe), a później -- gdy zostaną zakończone prace -- zaprosimy do zabawy wieloosobowej.

" :width="2000" :height="1125" class="aligncenter size-full wp-image-363831" />

Multiplayer nie na premierę

Jeżeli już zaczęliście zacierać ręce, to musicie jeszcze trochę poczekać. Cyberpunk 2077 zostanie wzbogacony o usługi sieciowe, ale dopiero wtedy, gdy te będą gotowe. Deweloper doskonale zdaje sobie sprawę, że nie może ot, tak dodać do swojej gry czegoś o niskiej jakości. O ile CD Projekt RED już udowodnił swoje umiejętności, jeżeli chodzi o tworzenie wspaniałych produkcji, tak multiplayer FPP to zupełnie coś innego. Twórcy dają sobie czas na przygotowania, aby w momencie dodania tego trybu wszystko wyglądało i działało, jak trzeba. W sumie nie ma się czemu dziwić. Cyberpunk to największe i najbardziej ambitne dzieło tej firmy. Choć wydaje się fenomenalne, to dopiero po premierze będzie można ocenić, czy faktycznie takie jest. Głównym zadaniem studia jest dostarczenie podstawowej wersji, która zadowoli oczekujących graczy. Podobnie jak w przypadku trzeciego Wiedźmina, tak i tutaj możemy liczyć na darmowe dodatki. Nie sprecyzowano, co to dokładnie będzie, ale znając RED-ów, nikt nie powinien narzekać. Bardzo chciałbym, aby udało im się pobić sukces W3, ale jeżeli nawet zbliżą się do niego, to i tak będę zadowolony.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu