Gry

Powstaje Homeworld 3, ale finansują go fani

PW
Paweł Winiarski
1

Homeworld był swego czasu świetną produkcją i zgromadził wokół siebie rzesze fanów. To jednak nie wystarczyło, by podobnie inne serie doczekał się kilku kontynuacji. Jeśli czekaliście na Homeworld 3, to mam dla Was dobre wiadomości.

W sumie składa się to z 20. urodzinami pierwszej części gry, więc wygląda to trochę jak ich świętowanie. Produkcją zajmuje się studio Blackbird Interactive, które ma na swoim koncie Homeworld: Remastered Collection. Na chwilę obecną Homeworld 3 zebrał j uż 482 tysiące dolarów, grę wsparło ponad 2600 osób.

Sama zbiórka społecznościowa jest o tyle dziwna, że wydawcą gry jest Gearbox, który jak na tak dużą firmę, powinien raczej zająć się finansowaniem sam, a nie wykorzystywać do tego celu fanów serii. W związku jednak z tym, że zbiórka odbywa się na platformie Fig, osoby wspierające otrzymają udziały w grze, warte 500 dolarów za sztukę, maksymalnie do kwoty 10 milionów dolarów.
Gra jest aktualnie na wczesnym etapie produkcji i trzeba będzie jeszcze na nią sporo poczekać. Na stronie zbiórki mówi się o czwartym kwartale...2022 roku, ale biorąc pod uwagę na jakim etapie są prace, raczej bym się na ten termin nie nastawiał. O ile oczywiście pieniądze gdzieś nie przepadną, a projekt nie upadnie - co przecież wielokrotnie zdarzało się przy takich przedsięwzięciach finansowanych przez fanów.

Czekacie? A może wsparliście Homeworld 3? Zbiórkę znajdziecie pod tym linkiem.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: