Moje przemyślenia

Motorola jak BlackBerry tylko z Androidem

Grzegorz Marczak
20

Bardzo, bardzo podobają mi się dwa nowe smartfony zaprezentowane dzisiaj przez firmę Motorola. Pierwszy z nich to Droid PRO, który ma być telefonem dla biznesu i jest chyba dość oczywistym atakiem Motoroli na pozycję marki BlackBerry jeśli chodzi o US. PRO wyposażony jest oczywiście w najnowszego An...

Bardzo, bardzo podobają mi się dwa nowe smartfony zaprezentowane dzisiaj przez firmę Motorola. Pierwszy z nich to Droid PRO, który ma być telefonem dla biznesu i jest chyba dość oczywistym atakiem Motoroli na pozycję marki BlackBerry jeśli chodzi o US. PRO wyposażony jest oczywiście w najnowszego Androida i do tego posiada jak przystało na telefon biznesowy fizyczną klawiaturę querty (dokładniejsze info znajdziecie z specyfikacją znajdziecie na stronie motoroli). Oprócz tego telefon wspiera takie rozwiązania dla biznesu jak DLNA, mobilny hotspot, możliwość zdalnego usuwania danych z pamięci, klient VPN itp.

Wydaje mi się, że to jest dokładnie taki telefon jakiego potrzebuję. Ekran jak na telefon z klawiaturą wcale nie jest taki mały bo ponad 3 cale. Dodatkowo Droid Pro wygląda naprawdę dobrze i nie jest podobno wcale taki ciężki jak by się mogło wydawać po obejrzeniu zdjęć.

Do kompletu z Droidem PRO motorola pokazała dzisiaj telefon o nazwie Citrus. Jest to zdecydowanie inna kategoria niż PRE - bez klawiatury ale za to z bardzo dobrym designem wzorowanym chyba na Palmach PRE. Cirtus wygląda jak smartfon dla kobiet, które z reguły nie przepadają za dużymi ekranami dotykowymi i wolą coś bardziej poręcznego, lżejszego i mniejszego.


Droid Pro i Citrus


Jeśli chodzi o Citrus jest tylko jedno ale, nie rozumiem dlaczego telefon schodzący z linii produkcyjnej ma być wyposażony w Android 2.1 podczas gdy na rynku jest już nowsza wersja ? Nie wygląd to dobrze zważywszy na przygody z wersjami Androida u innych producentów.

Oba telefony mają być dostępne w US jeszcze w 2010 roku, natomiast o dalszych premierach nie wiele wiadomo tak samo zresztą jak nie wiadomo ile będą kosztować telefony.

Obrazki z strony motorola oraz mashable.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Motorolasmartphone