Motorola

Motorola i smartfon z Windows Phone 8.1? Dajcie sobie spokój...

Jakub Szczęsny
15

Motorolę niesamowicie cenię za świetne smartfony z Androidem - te telefony udowodniły, że owszem, można zrobić tańsze, budżetowe urządzenie, które działa po prostu tak, jak powinno. Stąd też w środowisku mniej rozrzutnych fanów nowych technologii zyskały one naprawdę duże uznanie. Nie inaczej jest z...

Motorolę niesamowicie cenię za świetne smartfony z Androidem - te telefony udowodniły, że owszem, można zrobić tańsze, budżetowe urządzenie, które działa po prostu tak, jak powinno. Stąd też w środowisku mniej rozrzutnych fanów nowych technologii zyskały one naprawdę duże uznanie. Nie inaczej jest z czytelnikami Antyweba, którzy podkreślają zalety smartfonów Motoroli opartych na Androidzie. A co powiecie na Motorolę z Windows Phone?

Motorola wcześniej zajmowała się smartfonami z Windows Mobile, nową platformę mobilną jednak sobie odpuściła. Wygląda na to, że producent ponownie wejdzie na rynek kafelkowych urządzeń, jednak nie jestem pewien, czy droga, którą obrała Motorola jest właściwa.

W Sieci pojawiły się doniesienia o tajemniczym modelu Motoroli - TC70xx11, który oparty jest na Windows Phone 8.1. Telefon prawdopodobnie zostanie wyposażony w ekran 4,7 cala przy rozdzielczości HD 720p. Układ użyty w urządzeniu zapewne będzie jednym z tańszych (prawdopodobnie Snapdragon S4), a wszystko to ma pracować pod kontrolą 1 GB pamięci RAM. Jestem nieco zaskoczony, że Motorola chce wykorzystać dwurdzeniowy procesor - być może jednym z walorów tego telefonu ma być cena.

Jestem jednak bardzo sceptyczny co do wejścia Motoroli na rynek Windows Phone'ów. Po pierwsze, za pasem jest już premiera Windows 10 Mobile - producenci już szykują się na przyjęcie nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Tak samo powinna zrobić Motorola - Windows 10 dla telefonów będzie oferować inne, dostosowane do odświeżonej wizji systemu operacyjnego aplikacje. Aktualizacja będzie wymagać uprzedniej jej przetestowania, co będzie wymagać odpowiednich nakładów czasu oraz pieniędzy. Może się okazać, że Motorola produkując urządzenie z Windows Phone 8.1 nie będzie spieszyć się z wydaniem aktualizacji na swoje urządzenie.

Mimo wszystko nie wiadomo jednak, czy Motorola rzeczywiście zdecyduje się na wypuszczenie tego urządzenia na rynek. Może być tak, że ten projekt pozostanie w obecnej fazie i nie ujrzymy tego telefonu w portfolio producenta. Motorola powinna sobie już odpuścić Windows Phone 8.1 - niedługo wyjdzie "dziesiątka", która otworzy przed smartfonami nowe możliwości. Co zrobi producent - nie wiadomo.

Grafika: 1, 2

Źródło: NPU

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu