Felietony

Motorola chce zrobić własnego iPoda nano tyle, że lepszego

Szymon Barczak
Motorola chce zrobić własnego iPoda nano tyle, że lepszego
6

DROID to telefon, dzięki któremu Android został dostrzeżony przez konsumentów, trafił na salony, a liczba jego aktywacji zaczęła rosnąć lawinowo. Ten model telefonu nie dość, że namieszał sporo na rynku, to okazał się także zbawieniem dla samej Motoroli. DROID to także godny rywal dla telefonu Apple...

DROID to telefon, dzięki któremu Android został dostrzeżony przez konsumentów, trafił na salony, a liczba jego aktywacji zaczęła rosnąć lawinowo. Ten model telefonu nie dość, że namieszał sporo na rynku, to okazał się także zbawieniem dla samej Motoroli. DROID to także godny rywal dla telefonu Apple. To, nad czym obecnie zastanawia się Motorola, to wypuszczenie małego odtwarzacza muzycznego wzbogaconego o funkcje dla osób uprawiających fitness. Będziemy mieli konkurenta iPoda nano?

Motorola rozesłała ankietę do wybranej grupy swoich klientów z pytaniem, czy byliby zainteresowani nowym produktem, którego makieta widoczna jest poniżej. Miałby to być odtwarzacz mp3 z możliwością zamontowania na dłoni w formie zegarka (niczym iPod nano z TikTokiem). Dodatkowo, urządzenie byłoby wyposażone w funkcje związane z uprawianiem sportu, np. liczenie przebytego dystansu, spalonych kalorii etc.

Odtwarzacz najprawdopodobniej bazowałby na Androidzie. Myślę, że takie urządzenie ma rację bytu. Coraz częściej mówi się o zdrowym trybie życia, coraz więcej ludzi zaczyna rekreacyjnie uprawiać fitness, Google wyszczególnił nawet specjalną kategorię dla aplikacji tego typu w Android Markecie. Skoro są zainteresowani, to warto zrobić takie urządzenie - chyba lepiej biegać z takim małym odtwarzaczem niż ze smartfonem z bazą maili i kontaktów biznesowych? :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ipodMotorola