Smartfony

Czekacie na Moto G6? Na pewno ucieszycie się z tej wiadomości

Albert Lewandowski
Czekacie na Moto G6? Na pewno ucieszycie się z tej wiadomości
2

Motorolę czekają poważne zmiany. Przede wszystkim właściciel firmy, Lenovo, uznał, że czas zakończyć żywot linii X i skupić się na rozwijaniu pozostałych. Najwcześniej poznamy linię Moto G6. Na bazie ostatnich wiadomości, można powiedzieć, że zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych kilku tygodni, a w międzyczasie dwa modele tego producenta doczekały się certyfikatu od Google, rekomendujące je do użytku w biznesie.

Moto zadbało o certyfikat

Kiedy Motorola była jeszcze w rękach Google, to w jej urządzeniach stawiano nacisk przede wszystkim na czysty system oraz dopracowanie konstrukcji na tyle, aby działała ona sprawnie, płynnie. Co więcej, kiedyś firma dbała nawet o szybkie aktualizacje. Z czasem jednak zmieniły się priorytety, producent trafił do Lenovo, które zdecydowało, że trzeba podążyć inną drogą.

Obecne Moto nie przypomina zbytnio Moto sprzed lat. Elementem wspólnym pozostaje na pewno czyste oprogramowanie z praktycznymi funkcjami Moto, ale w ogólnym rozrachunku to właśnie nowe generacje smartfonów wypadają znacznie lepiej na tle rywali w porównaniu do ich poprzedników. Obecnie zadbano również o certyfikację Android Enterprise, co oznacza, że dany produkt jest dostosowany pod wymagania klientów biznesowych. Na razie Moto X4 oraz Moto Z2 Force mogą pochwalić się tą rekomendacją.

Moto G6 już blisko

Obszerne przecieki na temat Moto G6 pojawiły się już w styczniu. Wtedy również dowiedzieliśmy się czegoś na temat Moto X5, ale ostatecznie ten telefon został anulowany, co może jasno oznaczać, że firma przesunęła w czasie premiery danych smartfonów albo z nich zrezygnowała. Na szczęście nowe średniaki na pewno się pojawią.

Dowodem na to jest ich certyfikacja w urzędach w Indonezji oraz Tajlandii. Oprócz nich wkrótce ma się pojawić Moto E5 Plus, który ma szansę stać się hitem sprzedaży u operatorów w ofertach za złotówkę. Sam nie mogę doczekać się oficjalnej premiery, ponieważ w mojej opinii nowe Motorole zapowiadają się naprawdę ciekawie. Jedyne ale dotyczy ich wielkości: G6 Play i G6 mają mieć 5,7-calowe ekrany, a G6 Plus aż 6-calowy. Więcej na ich temat dowiecie się z tego artykułu.

źródło: Google, GSM Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu