Felietony

Moquu - zabawna aplikacja do robienia "animowanych" zdjęć [do kawy]

Grzegorz Marczak
Moquu - zabawna aplikacja do robienia "animowanych" zdjęć [do kawy]
5

Moquu opisać jest dość trudno, jest to narzędzie które na podstawie kilku zrobionych przez nas zdjęć robi coś na kształt animacji. Zabawę zaczynamy wiec od zrobienia serii zdjęć, możemy w tym momencie wybrać czy chcemy używać przedniej czy tylnej kamery iPhona (wspomniałem, że to darmowa aplikacja n...

Moquu opisać jest dość trudno, jest to narzędzie które na podstawie kilku zrobionych przez nas zdjęć robi coś na kształt animacji. Zabawę zaczynamy wiec od zrobienia serii zdjęć, możemy w tym momencie wybrać czy chcemy używać przedniej czy tylnej kamery iPhona (wspomniałem, że to darmowa aplikacja na iOS?), czy robimy zdjęcia pojedynczo czy też serią dla której ustawiamy odstępy czasowe, możemy nawet wrzucić na ekran siatkę aby nasze zdjęcie trzymało poziom.

Po zrobieniu serii zdjęć możemy wybrać wzór kolorystyczny dla naszej "kompozycji" (coś jak w instagram) oprócz tego mamy też możliwość wycięcia niektórych ujęć. Całość zajmuje nam dosłownie minutę i mamy naszą animację, którą możemy udostępnić w ogólnodostępnej galerii lub też w naszych serwisach społecznościowych. Jak to wygląda i o co tak naprawdę chodzi najlepiej prezentuje poniższy film.Zabawa jest ciekawa, ale chyba dość krótka bo w końcu ile tego typu zdjęć / animacji możemy stworzyć i jak długo taka aplikacja będzie nas "kręcić". Można natomiast liczyć na efektu buzzu, wygenerowany przez kilka ciekawych animacji - pytanie czy przyjdzie i kiedy ? Na pewno jako to natomiast dobra prezentacja możliwości programistycznych swojej firmy.

Mój krótki film/zdjęcie po pierwszych testach znajdziecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iOSaplikacja