Artykuł sponsorowany

Monitory biznesowe Lenovo i stacje dokujące – dla kogo? Jak pracować w 4K?

Kamil Świtalski
Monitory biznesowe Lenovo i stacje dokujące – dla kogo? Jak pracować w 4K?
2

Obecnie rynek komputerów i akcesoriów dla nich jest na tyle rozległy, że bez zdefiniowania naszych potrzeb naprawdę trudno będzie kupić sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Po inne urządzenia, konfiguracje i rozwiązania sięgać będą ludzie którzy wykorzystywać je będą wyłącznie do przeglądania sieci, wykonywania prostych prac biurowych, gracze, a także profesjonaliści. Ci ostatni mają wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia: szczególnie, kiedy zdarza im się także pracować w ruchu. Na szczęście na rynku dostępne są rozwiązania, które pozwolą połączyć przyjemne z pożytecznym i pozwolą zadbać o to, aby nawet ci najbardziej wymagający, potrzebujący najwyższej jakości rozwiązań, mogli pracować komfortowo mimo zmiennych warunków!

Wysoka rozdzielczość nie jest domeną wyłącznie konsol do gier i telewizorów. Owszem, w ich reklamach bardzo często pojawia się temat 4K - czyli standardu wysokiej jakości grafiki. Warto jednak mieć na uwadze, że przy pracy specjalistów dbałość o takie szczegóły także jest niezwykle istotna. Ekrany z których korzystają profesjonaliści muszą charakteryzować się najwyższą jakością. I tutaj do gry wchodzi nie tylko wysoka rozdzielczość, ale także perfekcyjne odwzorowanie kolorów. Rzecz która może dla wspomnianego wyżej użytkownika przeglądającego na komputerze wyłącznie serwisy społecznościowe czy informacyjne jest bez znaczenia. Ale kiedy mowa o fotografach, grafikach, programistach, branży DTP, architektach czy ludziach zajmujących się szeroko pojętymi filmami: sprawa zaczyna się nieco bardziej komplikować. Najwyższa rozdzielczość pozwala im wygodniej pracować na najdrobniejszych pikselach, zobaczyć w wysokiej rozdzielczości jak wyglądać będą publikacje, zadbać o dużo bardziej precyzyjne projekty czy podejrzeć jak będzie wyglądał efekt finalny. Bowiem w ich zawodzie liczą się efektywność pracy w której nie można pominąć nawet najdrobniejszych szczegółów. A dodatkowo wszystko to musi działać sprawnie. Zestaw rozwiązań dla profesjonalistów w swojej ofercie ma firma Lenovo, której udało się połączyć stylowy design z najwyższą jakością, wyjątkową prostotą dostępu i wygodą.

ThinkVision X1 — dwudziestosiedmiocalowy monitor, na którym praca nabiera rozmachu!

Monitor Lenovo ThinkVision X1 oferuje ekran, obok którego trudno przejść obojętnie. 27-calowy model z rozdzielczością 3840 x 2160 (proporcje: 16:9) z matową matrycą IPS oferuje szeroką paletę kolorów, jasność 300 cd/m², szerokie kąty widzenia i czas reakcji wynoszący nawet 6 ms. Oprócz tego model posiada wbudowane głośniki i cały szereg wejść: DisplayPort, HDMI, USB, a także USB-C. Te ostatnie pozwolą zachować dużo większy ład na biurku — bowiem cały zestaw akcesoriów można podpiąć z tyłu i uniknąć niepotrzebnych kabli i dodatków na biurku. Nie zapominajcie też o dodatkowej, wpinanej z boku kamerze, którą możemy dowolnie obracać i w mgnieniu oka wypiąć z komputera. Urządzenie jest smukłe, bezramkowe, przemyślane i dopracowane -- a jego nieprzeładowany gadżetami design idealnie współgra ze stonowaną estetyką pozostałych produktów z serii ThinkPad. To sprzęt, na którym praca nawet w słoneczny dzień nie stanowi problemu: wbudowany filtr antyrefleksyjny doskonale sprawdza się w akcji — i w połączeniu z precyzyjnym odwzorowaniem kolorów, wysoką rozdzielczością i ogromnymi kątami widzenia składa się na sprzęt, który każdy potrzebujący wysokiej jakości monitora doceni w mgnieniu oka.

Monitor Lenovo ThinkVision X1 to nie tylko cały szereg opcji i dodatków, ale przede wszystkim fantastyczny ekran o wysokiej rozdzielczości. Tak jak już zresztą wspomniałem — ekrany 4K to już nie tylko sprzęt, po który sięgają maniacy gier wideo, ale także profesjonaliści z różnych branży, aby efektywniej wykonywać swoją pracę i niczego nie przeoczyć — a przecież w ich pracy często liczy się najdrobniejszy szczegół!

Nie bez znaczenia pozostaje także co i jak podpinamy do wyświetlaczy 4K. O ile mowa tutaj o stacji roboczej z dużą mocą -- sprawa jest prosta. Ale w tym dynamicznym świecie, gdy regularnie pracujemy w biegu, nie jest to takie proste. Podobnie jak wprowadzanie poprawek, kopiowanie materiałów itd. I tutaj z pomocą przychodzą nam przenośne komputery oraz stacje robocze, które pozwolą w mgnieniu oka po powrocie do naszego stanowiska pracy powrócić do pracy na dużym, wysokiej rozdzielczości ekranie. Takie rozwiązanie także dostępne jest w ofercie Lenovo — w postaci ThinkPad Ultra Docking Station!

ThinkPad Ultra Docking Station: korzystanie ze stacji dokującej jeszcze nigdy nie było łatwiejsze!

Podłączenie stacji dokującej ogranicza się do... wpięcia do niej zasilania — identycznego jak to, które znamy z monitora ThinkVision X1, a także komputerów Lenovo z serii ThinkPad. Teraz wystarczy położyć komputer na stacji dokującej, wpiąć ją za pośrednictwem suwaka dostępnego z lewej strony... i gotowe! Możemy cieszyć się już całym pakietem dobrodziejstw tego rozwiązania, bez dodatkowego poszukiwania kabli i przepinania za każdym razem, gdy chcemy zabrać ze sobą komputer.

W stacji dokującej ThinkPad Ultra Docking Station znalazł się cały szereg wejść, do których możemy podpinać rozmaite akcesoria (2x Display Port 1.4, 1x HDMI 2.0, 1x VGA, 4x USB 3.1 drugiej generacji — z czego jedno ze wsparciem trybu always charging, 2x USB-C, 10/1000 Gigabit Ethernet) — a kropką nad i jest zabezpieczenie Kensington, w ramach którego wykorzystujemy kluczyk wpinany z lewej strony urządzenia. Dzięki nim w mgnieniu oka możemy wpinając komputer do stacji — automatycznie podłączyć do niego przewodowe akcesoria jak myszki czy klawiatury, dodatkowe pamięci, połączenie Ethernet, a także monitory. Tworzy ona idealną całość w każdym profesjonalnym biurze — tym bardziej, że nie brakuje w niej rozwiązań takich jak wake on LAN, vPro czy PXE boot. Oprócz tych wygód, stacja pozwoli także w mgnieniu oka naładować nasz komputer, a klawisz "power" umieszczony na obudowie pozwoli włączyć czy wybudzić nasz komputer bez konieczności otwierania laptopa!

Niekwestionowanym plusem urządzenia jest także wsparcie dla portów, których próżno szukać w dzisiejszych laptopach — jak chociażby wspomnianego gniazda Ethernet. Dzięki ThinkPad Ultra Docking Station możemy ominąć zatem konieczność sięgania po dodatkowe przejściówki — bowiem wpinając komputer do stacji, wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Szybko, bezpiecznie i — co najważniejsze z punktu widzenia użytkownika — wygodnie!

Zestaw dla wymagających: z nim żaden szczegół wam nie umknie!

Monitor ThinkVision X1 oraz stacja ThinkPad Ultra Docking Station to narzędzia, których nie może zabraknąć w biurze wszystkich ceniących sobie najwyższą jakość i komfort pracy. Dwudziestosiedmiocalowy ekran o rozdzielczości 3840 x 2160 zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników — a dzięki dodatkowym złączom, kamerce i wbudowanym głośnikom mamy cały zestaw akcesoriów zawsze pod ręką, bez konieczności instalowania kolejnych dodatków i zagracania biurka. Jeżeli cenicie sobie komputery przenośne o dużej mocy przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego komfortu pracy, to nie może na waszym biurku zabraknąć stacji dokującej od Lenovo! To rozwiązanie które wzbogaci nowoczesne komputery Lenovo o cały zestaw dodatkowych złącz, a do tego pozwoli na dużo wygodniejsze korzystanie ze sprzętu w warunkach biurowych, albo po prostu w domowym zaciszu!

 


Materiał powstał przy współpracy z firmą Lenovo

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu