Google

Mój Google Reader odżył w webowej wersji

GU
Grzegorz Ułan
20

Wiele już zostało powiedziane o zmianach jakie Google wprowadziło w swoich usługach. Największe kontrowersje budziły jednak zmiany w Google Reader, związane z dostosowaniem jego wyglądu do pozostałych usług od Google. Mnie również, ten przesyt formy nad treścią, nie przypadł do gustu. Preferuję pros...

Wiele już zostało powiedziane o zmianach jakie Google wprowadziło w swoich usługach. Największe kontrowersje budziły jednak zmiany w Google Reader, związane z dostosowaniem jego wyglądu do pozostałych usług od Google. Mnie również, ten przesyt formy nad treścią, nie przypadł do gustu. Preferuję proste i przejrzyste narzędzia z których korzystam na co dzień. Pozostałem więc przy moim Feedly. Do dzisiaj. Jakby w odpowiedzi na te głosy krytyki powstał projekt, który zamienia ten czytnik, właśnie w czyste, pozbawione zbędnych funkcji, narzędzie do przeglądania newsów.

W domyślnej wersji lista newsów prezentowana jest w rozwiniętej formie. Po zmianie na wyświetlanie tylko listy newsów, możemy dopiero cieszyć się wygodnym przeglądaniem informacji.
Lewa strona zajęta przez menu, środek przez listę newsów z danej kategorii, prawa natomiast prezentuje szczegóły poszczególnych newsów.

Jeżeli ktoś używa GR tylko do przeglądania newsów, nie korzysta z funkcji społecznościowych, polecania wysyłania linków, nie wróci już do poprzedniej wersji tego czytnika. Po zainstalowaniu w Chrome tego rozszerzenia, znikają wszystkie dodatkowe funkcje takie jak trendy, rekomendacje, plusowanie. Mamy prosty i czysty czytnik naszych rssów.

W najważniejszej części, czyli w liście kanałów, pozostają tylko odnośniki do wszystkich newsów, tych oznaczonych gwiazdką no i kategorie z wszystkimi dodanymi subskrypcjami.
Z dodatkowych funkcji pozostało też, na górnej belce, oznaczanie gwiazdką i pozostawienie newsa jako nieprzeczytanego. Dolna belka opatrzona została wskaźnikiem do przesuwania listy, wyboru wyświetlania, ustawień oraz odświeżania listy kanałów.

Rozszerzenie można pobrać ze strony projektu - Reeder for Chrome RSS

Po zainstalowaniu należy przejść do adresu http://www.google.com/reader/view/ by cieszyć się nowym wyglądem GR. Standardowe przejście z menu Google, kieruje nas do tradycyjnej wersji czytnika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google Reader