Mobile

Już teraz w aplikacji mObywatel przechowacie bilety kolejowe

KR
Krzysztof Rojek
10

Aplikacja mObywatel właśnie dostała nową funkcję, która ucieszy często podróżujące osoby. Będzie ona mogła przechowywać kupione bilety kolejowe.

Cyfryzacja państwa to jeden z kluczowych aspektów dzisiejszej administracji. Przyzwyczailiśmy się do tego, że wiele rzeczy - od wymiany dowodu po ubezpieczenie w ZUS możemy załatwiać przez internet. Teraz przyszedł czas na smartfony - w aplikacjach mamy już dowody osobiste, prawa jazdy czy nasze konto pacjenta. mObywatel jednak wciąż się rozwija i od teraz zyskuje kolejną funkcję. Będziemy mogli w nim przechowywać kupione bilety kolejowe.

mObywatel z udogodnieniem dla podróżnych - przechowasz w nim bilet kolejnowy

Sprawdzanie biletów w pociągach staje się dziś znacząco prostsze, ponieważ w jednym miejscu będziemy mogli mieć zarówno bilet, jak i dowód osobisty, potwierdzający chociażby nasze prawo do różnego rodzaju zniżek. Wszystko dlatego, że aktualizacja aplikacji mObywatel pozwala automatycznie przechowywać w nim nabyte bilety kolejowe. Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy kupić bilet kolejowy w jednym z dwóch miejsc - bilkom.pl bądź bilet.wielkopolskiebilety.pl. Można tam już połączyć nasze konto z aplikacją mObywatel (bilkom.pl pokazuje, jak to zrobić) i... już. Tyle wystarczy by bilety kupione online automatycznie były przekazywane do aplikacji.

Z oczywistych względów bilety kupione chociażby w kasie biletowej czy biletomacie nie będą widoczne w systemie. Być może w przyszłości do mObywatela trafi funkcja pozwalająca np. skanować kod QR podawany przez biletomat i w ten sposób przechwytywać informacje o kupionym w ten sposób bilecie. Póki co - myślę, że nowa funkcja i tak uszczęśliwi podróżnych korzystających z aplikacji, ponieważ będą mieli oni musieli się martwić o jedną rzecz mniej.

Źródło: inf. prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: