Mobile

Już teraz w aplikacji mObywatel przechowacie bilety kolejowe

Krzysztof Rojek
Już teraz w aplikacji mObywatel przechowacie bilety kolejowe
1

Aplikacja mObywatel właśnie dostała nową funkcję, która ucieszy często podróżujące osoby. Będzie ona mogła przechowywać kupione bilety kolejowe.

Cyfryzacja państwa to jeden z kluczowych aspektów dzisiejszej administracji. Przyzwyczailiśmy się do tego, że wiele rzeczy - od wymiany dowodu po ubezpieczenie w ZUS możemy załatwiać przez internet. Teraz przyszedł czas na smartfony - w aplikacjach mamy już dowody osobiste, prawa jazdy czy nasze konto pacjenta. mObywatel jednak wciąż się rozwija i od teraz zyskuje kolejną funkcję. Będziemy mogli w nim przechowywać kupione bilety kolejowe.

mObywatel z udogodnieniem dla podróżnych - przechowasz w nim bilet kolejnowy

Sprawdzanie biletów w pociągach staje się dziś znacząco prostsze, ponieważ w jednym miejscu będziemy mogli mieć zarówno bilet, jak i dowód osobisty, potwierdzający chociażby nasze prawo do różnego rodzaju zniżek. Wszystko dlatego, że aktualizacja aplikacji mObywatel pozwala automatycznie przechowywać w nim nabyte bilety kolejowe. Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy kupić bilet kolejowy w jednym z dwóch miejsc - bilkom.pl bądź bilet.wielkopolskiebilety.pl. Można tam już połączyć nasze konto z aplikacją mObywatel (bilkom.pl pokazuje, jak to zrobić) i... już. Tyle wystarczy by bilety kupione online automatycznie były przekazywane do aplikacji.

Z oczywistych względów bilety kupione chociażby w kasie biletowej czy biletomacie nie będą widoczne w systemie. Być może w przyszłości do mObywatela trafi funkcja pozwalająca np. skanować kod QR podawany przez biletomat i w ten sposób przechwytywać informacje o kupionym w ten sposób bilecie. Póki co - myślę, że nowa funkcja i tak uszczęśliwi podróżnych korzystających z aplikacji, ponieważ będą mieli oni musieli się martwić o jedną rzecz mniej.

Źródło: inf. prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu