Polska

Mobile Vikings w tandemie z myPhone

Jakub Szczęsny
24

Belgowie rozpoczynają współpracę z polskim producentem urządzeń mobilnych myPhone. Mobile Vikings zamierza nieco namieszać na rynku oferując do każdego zakupionego phabletu myPhone Luna darmową kartą SIM od tego operatora. Do każdego urządzenia Luna, Mobile Vikings podaruje w bonusie 19 złotyc...

Belgowie rozpoczynają współpracę z polskim producentem urządzeń mobilnych myPhone. Mobile Vikings zamierza nieco namieszać na rynku oferując do każdego zakupionego phabletu myPhone Luna darmową kartą SIM od tego operatora.

Do każdego urządzenia Luna, Mobile Vikings podaruje w bonusie 19 złotych do wykorzystania na rozmowy telefoniczne, 2000 SMS-ów do wszystkich sieci oraz pakiet 2GB danych w technologii LTE. Samo urządzenie prezentuje się całkiem nieźle - 5,5 calowy ekran HD w technologii IPS, ośmiomegapikselowy aparat fotograficzny zdolny nagrywać filmy w jakości Full HD 1080p. Sercem phabletu jest sześciordzeniowy procesor MediaTEK, a na każdy rdzeń Cortex A7 przypada 1,5 GHz częstotliwości zegara. 8 GB pamięci masowej to nieco mało - ale na szczęście możemy to rozszerzyć kartami microSD do 32GB pamięci. Użyty w słuchawce Android 4.4 KitKat będzie zaś dysponował 1 gigabajtem pamięci operacyjnej.

W smartfonie będziemy mogli użyć dwóch kart SIM z obsługą 3G (HSDPA+ 21.4 Mbps oraz HSUPA 5.76 Mbps) na każdym dostępnym slocie. Jedna rzecz jednak mnie zastanawia - w ofercie z Mobile Vikings mówi się o możliwości korzystania z sieci w technologii 4G. Nie wspomniano jednak nic na temat tego, czy myPhone Luna w ogóle posiada modem 4G - jeśli nie, to mamy do czynienia z malutkim upiększeniem rzeczywistości. Natomiast zastosowana bateria o pojemności 2400 mAh ani ziębi, ani grzeje. Jednak biorąc pod uwagę, że nie mamy tutaj do czynienia z nazbyt nadmuchaną ilością pikseli w zastosowanym ekranie i dosyć energooszczędnym układem - czas pracy na jednym ładowaniu może być satysfakcjonujący.

Belgijski operator oferuje bardzo przystępne oferty głównie dla posiadaczy smartfonów - teraz wychodzi z bardzo ciekawą propozycją do osób, które chcą posiadać niedrogi, lecz funkcjonalny telefon oraz pewny i korzystny na papierze pakiet danych mobilnych.

Mobile Vikings także zapewnia, że to nie koniec udogodnień dla osób zainteresowanych usługami telekomunikacyjnymi, w planach jest rozszerzenie współpracy z myPhone oraz przygotowanie nowych, jeszcze lepszych ofert.

Konkurencja nie śpi

2 dni temu Virgin Mobile także zaprezentował bardzo korzystną ofertę z internetem mobilnym - w pakiecie #wszystko#. Prezent z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przewiduje 1,5 GB pakietu danych, nielimitowane SMS-y i 100 minut do wszystkich w pakiecie #MiWystarcza za 29 złotych, a za 30 złotych więcej, w pakiecie #DlaMnieSuper otrzymamy SMS-y i rozmowy bez limitu z trzema gigabajtami transferu danych komórkowych. Poprzednio te same oferty zawierały w sobie kolejno 1 GB i 2GB danych mobilnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Virgin Mobile