Polska

MNI oferował Internet 512 kb/s za 35,00 zł! To nie mogło się udać

Grzegorz Ułan
MNI oferował Internet 512 kb/s za 35,00 zł! To nie mogło się udać
98

Przed chwilą trafiłem na newsa na Telepolis o zniknięciu z Opola mało znanej firmy. Zamknęli biuro, wyłączyli usługi, na do widzenia wysłali faktury swoim klientom. Telefony milczą, również w centrali w Warszawie.

Z ciekawości wyszukałem artykuł na opole.naszemiasto.pl, na który powoływał się Telepolis. Tam pokrótce zrelacjonowali reakcje zdezorientowanych klientów. Poszukałem dalej w sieci, co to za firma, wszedłem na stronę i szok…

Toż to rozbój w biały dzień, stały dostęp do sieci 1 Mb/s za 45 zł, gdzie na przykład w nju mobile internetowy, czyli za mobilny dostęp do sieci płacimy 29 zł za 40 GB na pełnej prędkości i później lejek 1 Mb/s i to bez uwiązania umową.

Celowo porównałem z mobilnym, ale zobaczmy kablowy w UPC:

W komentarzach pod wpisem przeczytałem, że firma wykorzystywała fakt, braku dostępu na wybranych osiedlach do innych usług innych operatorów i tam oferowała swój super internet. Komentarze potwierdzają też tragiczny transfer danych w MNI.

To się nie mogło udać, prawdopodobnie klienci masowo zaczęli odchodzić do operatorów z korzystniejszą ofertą, bądź właśnie na rozwiązania mobilne. Szkoda tylko tych, co pozostali.

Wszystkim tym, którzy otrzymali faktury do zapłacenia, Janusz Kuliberda, powiatowy rzecznik praw konsumenta z Kluczborka radzi wysłać pisma polecone na adres centrali o następującej treści:

Na podstawie artykułu 491 paragraf 2 Kodeksu Cywilnego wzywam do podjęcia świadczenia usługi dostępu do internetu w terminie trzech dni od daty doręczenia wezwania. Usługa internetowa umówiona z waszą spółką nie jest w ogóle świadczona od ... ( tu należy wpisać od kiedy-red ). Po bezskutecznym upływie tergo terminu odstępuję od umowy o świadczenie usługi w trybie natychmiastowym z przyczyn leżących wyłącznie po stronie waszej spółki. Jednocześnie na podstawie artykułu 105 Ustawy Prawo Telekomunikacyjne żądam korekty faktur za okres od dnia nie świadczenia usługi do dnia jej podjęcia, albo odstąpienia od umowy do kwoty 0 zł.

Jak sprawdziłem na stronie MNI, świadczą usługi jeszcze w innych miastach, myślę, że z taką ofertą należy spodziewać się podobnych przejść i w innych lokalizacjach.

Foto Network cable binary fiber otics backgound via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot