Mobile

Microsoft zamyka Sunrise Calendar. Outlook przejmie jego funkcje [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Microsoft zamyka Sunrise Calendar. Outlook przejmie jego funkcje [prasówka]
25

Jeżeli łudziliście się, że świetny kalendarz Sunrise będzie jedną z aplikacji w portfolio Microsoftu, muszę Was rozczarować. Firma zamyka projekt, by skupić się na Outlooku.

Sunrise do zamknięcia

Przejęty przez Microsoft w lutym 2015 roku Sunrise Calendar nie podziała już długo. Program ma zniknąć z Google Play końcem sierpnia. Było to do przewidzenia, biorąc pod uwagę, że już pod koniec ubiegłego roku porzucono jego aktualizacje i zaprzestano rozwoju. Teraz zespół rozwijający Sunrise'a zostanie w całości włączony do działu Outlooka, a to oznacza całkowity koniec ich kalendarza. Smutne. Użytkownicy, którzy pobrali aplikację już wcześniej, będą mogli z niej dalej korzystać.

Komentowanie w Google Photos

Google Photos w wersji oznaczonej numerkiem 1.20 otrzymuje ciekawe nowości. Aplikacja teraz pozwala na komentowanie udostępnionych albumów, a także zawartych w nich fotografii. To pierwsza funkcja pozwalająca użytkownikom na wchodzenie w interakcje w ramach tej usługi. Dotąd było to możliwe wyłącznie po udostępnieniu zdjęć na Google+, z którym GPhotos były swego czasu bardzo mocno zintegrowane. Pozostaje pytanie, kiedy koncern pójdzie za ciosem i doda serduszka, lajki, plusiki czy cokolwiek innego służącego do wyrażania aprobaty (żartuję oczywiście).

Civilization VI

Zapowiada się nieprzespana jesień. Firaxis właśnie zapowiedziało kolejną odsłonę serii Civilization. Szósta część ma wylądować na pecetach 21 października. W grze zmieni się wiele: począwszy od mechaniki rozgrywki, a na oprawie wizualnej skończywszy. Ważną rolę w grze ma teraz odgrywać eksploracja. Pojawi się też możliwość łączenia jednostek w grupy. Natomiast miasta będą teraz rozrastać się na mapie w taki sposób, by zajmować wiele pól jednocześnie. Rewolucji możemy się również spodziewać w systemie dyplomacji. Ja mam tylko jedno życzenie - oby twórcy nie uprościli tych rozbudowanych i wymagających mechanizmów idąc w kierunku masowego użytkownika.

Wiadomości w mobilnym YT

YouTube zostanie wzbogacony o funkcję komunikatora. Jak informuje Wired, funkcja ta jest testowana już wśród wąskiego grona użytkowników. Z czasem otrzymają ją wszyscy. Możliwe będzie dzięki temu dzielenie się wiadomościami tekstowymi, linkami, obrazkami, a także bezpośrednie wysyłanie wideo. Na co Google nowy komunikator? W ten sposób firma chce zwiększyć liczbę uploadowanych materiałów wideo oraz czas, jaki użytkownicy spędzają w aplikacji.  Można to też potraktować jako próbę rywalizacji z Facebookiem i Snapchatem, gdzie wideo jest właśnie opakowane w takie społecznościowe elementy. Pytanie, czy w YT się one sprawdzą...

Google Translate w każdej aplikacji na Androida

Nowa wersja aplikacji Google Translate od teraz pozwala nam na tłumaczenie dowolnych fraz w dowolnej aplikacji. Program integruje się z powłoką systemową i wyświetla w postaci balonika - analogicznie do tego, co oferuje m.in. Facebook Messenger. Nowa funkcja nosi nazwę Tap to Translate - najlepiej obejrzyjcie wideo, które przedstawia jej działanie w akcji. Nie jest to wszystko, bo na iOS aplikacja wreszcie doczekała się trybu offline. Pobierzecie ją z Google Play lub AppStore.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeMicrosoftMobile