Microsoft

Microsoft sprawi, że będziesz bogaty. O ile znajdziesz błąd w jego oprogramowaniu

Jakub Szczęsny
Microsoft sprawi, że będziesz bogaty. O ile znajdziesz błąd w jego oprogramowaniu
2

Jeżeli masz odpowiednie umiejętności, sporo sprytu, a przy okazji czujesz się dobrze w wyszukiwaniu błędów w oprogramowaniu - szczególnie tych, które mogą przesądzić o bezpieczeństwie - Microsoft ma ofertę dla Ciebie. Jeżeli Ci się uda i będziesz mieć sporo szczęścia, możesz dostać od giganta nawet ćwierć miliona dolarów. Sporo, prawda?

Tak, chodzi o program bug bounty, który zakłada wynagradzanie osób, którym udało się znaleźć błąd w oprogramowaniu. Tego typu przedsięwzięcie to nic nowego w technologicznym światku - inni giganci, a także bezpośredni konkurenci Microsoftu również oferują pieniądze w zamian za wyszukanie nieprawidłowości i oczywiście - w pierwszej kolejności poinformowanie Microsoftu tak, aby ten mógł szybko skonstruować odpowiednią poprawkę.

Jakie są warunki programu Windows Bug Bounty?

 

Każdy poważny przypadek możliwości zdalnego wykonania określonego kodu, podniesienia uprawnień lub wpadek designowych, które pozwalają na wyciek danych użytkownika zostanie nagrodzony przez Microsoft. Oczywiście, firma zapewnia absolutną dyskrecję. Nagrody wahają się od 500 dolarów do nawet 250 000, jeżeli okaże się, że błąd mógł spowodować potężne szkody. Jeżeli okaże się, że zgłoszono poważny błąd już odkryty przez Microsoft, nagrodę otrzyma tylko pierwsza osoba, która donosi o tym błędzie. W dodatku, będzie to maksymalnie 10 procent najwyższej możliwej nagrody w kategorii. Wszelkie znalezione błędy należy przesyłać na adres: secure@microsoft.com.

Zatem, jeżeli czujecie się na siłach, zajrzyjcie na stronę Microsoft TechNet i zobaczcie, jakie nagrody czekają na łowców błędów. Czy warto? Jeżeli tylko jesteście w tym dobrzy - chyba nie trzeba Was zachęcać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu