Microsoft

Microsoft uspokaja - Paint nigdzie się nie wybiera. Będzie dostępny w Sklepie Windows

Konrad Kozłowski
Microsoft uspokaja - Paint nigdzie się nie wybiera. Będzie dostępny w Sklepie Windows
21

Microsoft pokazał prawdziwy hart ducha. Gdy reputacja firmy zawisła na włosku, firma z Redmond podjęła jedyną słuszną decyzję - klasyczny Paint nie zostanie kompletnie zapomniany.

Oczywiście powyższy wstęp napisałem nieco żartobliwie, ale cała sytuacja nie była wcale taka optymistyczna, gdyż Microsoft faktycznie spotkał się z niemałym uporem użytkowników po zapowiedzi pożegnania Painta. Ci bowiem szumnie zaprotestowali w obronie klasycznego Painta, który wykorzystywany jest w naprawdę wielu scenariuszach i to także przez profesjonalistów. Dobrze wiemy, że Paint jest w niektórych zadaniach niezastąpiony.

Paint to także dla wielu źródło niemałego sentymentu i wspomnień. Ja również swoją przygodę z domowym komputerem rozpocząłem właśnie od Painta - narzędziu o nazwie spray nie było równych. Nie przesadzę, gdy napiszę o godzinach spędzonych w tej aplikacji graficznej ćwicząc obsługę myszki i tworząc dzieła, których nie warto było nawet zapisywać w pamięci komputera.

Microsoft Paint trafi do Sklepu Windows

"Jeśli po 32 latach się czegokolwiek nauczyliśmy, to na pewno to, że Paint ma wielu fanów" - czytamy w notce. Microsoft jest odrobinę zdziwiony, ale jednocześnie cieszy go przywiązanie użytkowników do Painta. W związku z tym firma podzieliła się z nami dobrą nowiną, na dobre kończąc z zamieszaniem, wszelkimi dyskusjami i narzekaniami.

Nie oznacza to, że Microsoft nie będzie chciał iść naprzód. Przypomina więc nam o aplikacji Paint 3D, która zadebiutowała wraz z Creators Update dla Windows 10.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu