Microsoft

Microsoft udostępnia aktualizację GDR 3, pobrać ją może prawie każdy posiadacz Widows Phone 8

Paweł Piskurewicz
Microsoft udostępnia aktualizację GDR 3, pobrać ją może prawie każdy posiadacz Widows Phone 8
56

O GDR 3 i zmianach jakie ze sobą niesie mówiono już od dawna. Wprawdzie Microsoft lubi przesuwać terminy aktualizacji i obniżać ich rangę, jednak tym razem wszystko wydaje się iść w dobrą stronę. Do sieci trafiła właśnie pierwsza publiczna wersja najnowszej aktualizacji i po raz pierwszy pobrać ją m...

O GDR 3 i zmianach jakie ze sobą niesie mówiono już od dawna. Wprawdzie Microsoft lubi przesuwać terminy aktualizacji i obniżać ich rangę, jednak tym razem wszystko wydaje się iść w dobrą stronę. Do sieci trafiła właśnie pierwsza publiczna wersja najnowszej aktualizacji i po raz pierwszy pobrać ją może prawie każdy.

Idąc śladami Apple, Microsoft postanowił wystartować z programem aktualizacji dla programistów Windows Phone Preview for Developers, dzięki czemu będą oni mogli wcześniej zapoznać się ze zmianami jakie niesie nowa wersja systemu oraz odpowiednio dostosować swoje aplikacje. Jest to dobry krok i dziwię się dlaczego tak późno zdecydowano się go wprowadzić. Jak zaopatrzyć się w pierwszą publiczną wersję testową aktualizacji GDR 3?

Z programu mogą skorzystać:

  1. posiadacze odblokowanych telefonów,
  2. osoby z aktywnym kontem deweloperskim,
  3. użytkownicy App Studio.

Ostatni punkt pozwala na testy nowej wersji właściwie każdemu posiadaczowi Windows Phone 8. Wystarczy udać się na stronę projektu i przystąpić do niego. Gdy nasz telefon spełnia jeden z powyższych warunków, pobieramy aplikację Preview for Developers.

Instalacja potrwa tylko chwilę. Po tym jak cała procedura weryfikacji przebiegnie pomyślnie, a my zaakceptujemy regulamin, możemy przejść do aktualizacji. Proces odbywa się standardowo dla Windows Phone. W ustawieniach przechodzimy do aktualizacji, a tam wybieramy sprawdź aktualizację. Po kilku chwilach powinniśmy otrzymać komunikat o nowej wersji systemu. Instalacja wraz z odzyskiwaniem danych nie powinna zająć więcej niż godzinę.

O czym warto pamiętać? Po pierwsze jest to aktualizacja od Microsoftu. Jeżeli komuś zależy na aplikacjach od producenta (np. Nokii) to te mogą nie działać. Po drugie, nie ma oficjalnej drogi powrotu do poprzedniej wersji systemu. Jeżeli beta okaże się niestabilna w ważnych dla Was miejscach, kluczowe aplikacje nie będą działały poprawnie itp., musicie czekać na kolejne poprawki. Radzę dobrze się zastanowić.

Ja mam już instalację za sobą i wszystko wydaje się działać poprawnie. Telefon wzbogacił się o nowe opcje takie jak możliwość zmiany dzwonka dla sms na dowolny inny, ustawienia blokady obracania ekranu, tryb samochodowy czy zamykanie aplikacji za pomocą menadżera zadań.  Na pierwszy rzut oka lista ta nie oszałamia. Trzeba jednak pamiętać, że nowości kryją się także pod maską (np. wsparcie dla nowych rozdzielczości). Więcej o zmianach oraz  wrażenia z używania GDR 3 już wkrótce. Zachęcam do zadawania pytań w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftWindows Phonewp8