Microsoft

Microsoft przejmuje Maluuba. To zapowiedź nowego rozdziału w badaniach nad AI

Jakub Szczęsny
Microsoft przejmuje Maluuba. To zapowiedź nowego rozdziału w badaniach nad AI
4

Microsoft dzisiaj poinformował w swojej notce blogowej o udanym przejęciu Maluuba - firmy zajmującej się sztuczną inteligencją. Jednak, jej specjalizacja jest szczególna, bo dotyczy rozumienia przez maszyny mowy naturalnej.

Maluuba na Microsoftowi pomóc we własnych badaniach nad sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym. Jako, że w ostatnim czasie pojawiło się parcie na automatyzację pewnych sfer działania usług, a także na naturalne interfejsy użytkownika, konkurencja jest coraz mocniejsza. Od razu na myśl przychodzi nam microsoftowska Cortana, która funkcjonuje jako czołowy projekt AI giganta.

Cortana jako jeden z ważniejszych projektów Microsoftu stawia na swobodną rozmowę z użytkownikiem. Jednak problemem jest jej ekspansja, przygotowanie dla każdego rynku. Niewykluczone, że przejęcie Maluuba okaże się katalizatorem zmian na tym polu.

Nieznane są szersze szczegóły przejęcia oraz kwota, jaka została wyłożona na kanadyjską firmę. Najprawdopodobniej jest to tylko jedno z planowanych w ogóle przyjęć w najbliższym czasie. Mówi się o tym, że to dopiero początek umacniania firmy poprzez przejęcia.

Źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftPrzejęcie