Windows

Microsoft podkręca tempo. Build 10162 Windowsa 10 dostępny [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Microsoft podkręca tempo. Build 10162 Windowsa 10 dostępny [prasówka]
16

Microsoft narzucił sobie niezłe tempo prac nad Windowsem 10 i strzela buildami niczym z karabinu maszynowego. Wczoraj informowałem o drugiej aktualizacji w tym tygodniu. Dziś od rana pobieram natomiast build 10162, a więc kolejną wersję. Co się w niej zmieniło? Windows 10 Preview build 10162 J...

Microsoft narzucił sobie niezłe tempo prac nad Windowsem 10 i strzela buildami niczym z karabinu maszynowego. Wczoraj informowałem o drugiej aktualizacji w tym tygodniu. Dziś od rana pobieram natomiast build 10162, a więc kolejną wersję. Co się w niej zmieniło?

Windows 10 Preview build 10162

Jak informuje Gabe Aul z Microsoftu:

We just released Build 10159 with our new wallpaper and logon UI on Tuesday, but this is a holiday weekend in the US and we thought that some of you might want to get an even fresher build on your PCs to play with over the long weekend. Build 10162 is another great one. In fact, our testing and internal telemetry metrics show it has better reliability, performance, battery life, and compatibility than any Windows 10 Insider Preview build so far.

Nowy build jest dostępny dla użytkowników korzystających z szybkiego pierścienia aktualizacji. W przyszłym tygodniu ma on trafić również do wszystkich pozostałych Insiderów. Przypomnijmy, że premierę finalnej wersji zaplanowano już na 29 lipca. Uczestnicy testów otrzymają wersję RTM jako pierwsi, a w ciągu kolejnych dni będzie ona sukcesywnie udostępniana wszystkim pozostałych (MS najwyraźniej nie chce zarżnąć swoich serwerów, co padło by cieniem na premierę i było wizerunkową porażką). Jeżeli Insiderzy zdecydują się dalej korzystać z testowych buildów, będą mieli Windowsa 10 za darmo. Bezpłatnie otrzymają go również posiadacze Windows 7 i 8.1. Wszyscy pozostali będą musieli zapłacić.

Przecieki o pierwszym BlackBerry z Androidem

Spekulacje na temat BlackBerry z Androidem pojawiają się w sieci już od jakiegoś czasu. Teraz Evan Blass, a więc popularny Evleaks udostępnił grafikę przedstawiającą fragment obudowy smartfona. Wygląda na to, że zostanie on wyposażony w typową dla tej marki klawiaturkę QWERTY. Urządzenie miałoby pojawić się jeszcze w tym roku. Cały czas jednak bazujemy na plotkach i spekulacjach.

YouTube na zegarku? Serio?!

Deweloperzy mają szalone pomysły. Kiedyś pisałem o specjalnej wersji przeglądarki Opera na smartwatcha Samsung Gear S. Teraz przecieram oczy patrząc na aplikację do odtwarzania wideo na zegarkach z Androidem Wear. Pozwala ona na oglądanie klipów z YouTube bezpośrednio na małym ekraniku, a także obsługuje przesyłanie dźwięku po Bluetooth do słuchawek i głośników. W połączeniu ze wsparciem dla Chromecasta daje to szansę na jakieś praktyczne zastosowanie. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby odtwarzać cokolwiek na małej (a już szczególnie okrągłej) tarczy smartwatcha.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu