Microsoft

Microsoft tworzy mobilną aplikację Office. Pakiet połączy w sobie znane usługi

Weronika Makuch
Microsoft tworzy mobilną aplikację Office. Pakiet połączy w sobie znane usługi
0

Jeśli brakuje wam funkcjonalności pakietu Office na waszych telefonach, możecie przestać się martwić. Oto nadchodzi rozwiązanie.

Microsoft ogłosił dziś nową aplikację mobilną dla pakietu Office. Wszystko będzie dostępne dla Andoridów oraz iOS-ów. Aplikacja połączy w sobie funkcjonalność programów takich jak Word, Excel i PowerPoint. Użytkowanie aplikacji uprości pracę z różnymi typami dokumentów oraz wprowadzi funkcję zwiększające wydajność. Jeśli macie ochotę już teraz sprawdzić, jak sprawuje się aplikacja, zajrzyjcie do dostępu do testów dla Androida i iOS-a.

Office w aplikacji mobilnej na razie jest testowane

Micreosoft wie, że urządzenia mobilne stały się dla nas bardzo ważne. Właśnie dlatego chcą stworzyć wygodne środowisko do pracy na takich sprzętach. W trakcie tworzenia aplikacji najważniejsza była wygoda i dostosowanie jej do telefonów. Zaczęło się od połączenia istniejących aplikacji mobilnych Word, Excel i PowerPoint w jedną aplikację. Dzięki temu wszystkie dokumenty pakietu Office będą zebrane w jednym miejscu, nie trzeba będzie przełączać się pomiędzy apkami. Następnie zbadano możliwości urządzeń mobilnych, koncentrując się na ich zaletach.

Niemożliwe. Microsoft popsuł Windows 10 jedną aktualizacją

Wygoda zmieszczenia wszystkiego w jednej aplikacji na pewno przekona wielu użytkowników. Oprócz tego zyskają oni możliwość uzyskania łatwego dostępu do dokumentów przechowywanych w chmurze. Bardzo ciekawą opcją wydaje się zintegrowanie aparatu z aplikacją. Dzięki temu w łatwy sposób będzie można zrobić zdjęcie dokumentu i zamienić go w edytowalny plik Word. Podobnie będą działały tabele Excela i prezentacje PowerPointa. Użytkownicy uzyskają możliwość tworzenia ulepszonych cyfrowych obrazów tablic i dokumentów dzięki funkcjom Office Lens.

Za pomocą aparatu będzie można tworzyć również pliki PDF. Na tychże dokumentach będzie można wygodnie pisać palcem. Okienko Akcje ułatwi wykonywanie zadań charakterystycznych dla urządzeń mobilnych. Skanowanie kodów QR w celu otwarcia konkretnych plików oraz ułatwione przesyłanie plików między telefonem a komputerem ma jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z pakietu Office.

Microsoft nadal będzie wspierać i inwestować istniejące aplikacje mobilne Worda, Excela i PowerPointa. Nie chcą porzucać tych projektów w sposób nagły, ponieważ korzystają z nich miliony użytkowników. To oni są najważniejsi i oni zdecydują, jakie rozwiązanie jest dla nich najbardziej korzystne. Do używania nowej aplikacji na (nie)szczęscie Microsoft nie będzie nikogo zmuszał.

Źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu