Microsoft

Microsoft odwraca się od brandingu 'XBox' dla swoich aplikacji

Jakub Szczęsny
Microsoft odwraca się od brandingu 'XBox' dla swoich aplikacji
1

Do tej pory w kontekście aplikacji Microsoftu w zakresie usług streamingu audio oraz wideo, mieliśmy do czynienia z branginiem Xbox, który w ocenie giganta czasami był bardzo mylący. Chodzi zapewne o fakt, że niektórzy konsumenci zbyt mocno wiązali desktopowe aplikacje Xbox z konsolą i nie do końca...

Do tej pory w kontekście aplikacji Microsoftu w zakresie usług streamingu audio oraz wideo, mieliśmy do czynienia z branginiem Xbox, który w ocenie giganta czasami był bardzo mylący. Chodzi zapewne o fakt, że niektórzy konsumenci zbyt mocno wiązali desktopowe aplikacje Xbox z konsolą i nie do końca rozumieli ich ideę. Z tego także powodu w wersji poglądowej dla Windows 10 mamy do czynienia po prostu z Music i Video.

Konsumenci mogli być leciutko skołowani stykając się z wcześniejszym oznaczeniem aplikacji - część z nich mogła uważać, że owe aplikacje wymagają do działania posiadanie konsoli Xbox. To oczywiście jest nieprawda. Microsoft po prostu nie przemyślał faktu użycia tej marki w kontekście usług multimedialnych - Xbox jest kojarzony głównie z grami, mimo naprawdę szerokiego wachlarza możliwości Xbox One, w dalszym ciągu nie jest on utożsamiany z urządzeniem nie tylko do gier, ale szeroko rozumianej rozrywki.

Oprócz nowego nazewnictwa aplikacji Microsoftu, gigant zdecydował się na ich lekkie przebudowanie - oczywiście na modłę nieco odświeżonego interfejsu, który ostatecznie zadebiutuje wraz z Windows 10. Od teraz będziemy mieć do czynienia z hambugerowymi menu, które istotnie zwiększają intuicyjność interfejsu aplikacji. To mała, aczkolwiek bardzo pomocna zmiana.

Uproszczenie nazwy Xbox Music i Video to także kolejny dowód na to, jak bardzo Microsoft zamierza zespolić swój ekosystem produktów. Windows Apps mają działać na każdej platformie - od telefonów, aż do konsoli. Stąd też nic dziwnego w tym, że kluczowe dla całego ekosystemu aplikacje będą pozbawione wszelkich brandingów.

Microsoft zapowiada, że w aplikacji niedługo pojawią się nowe funkcje - ciemny motyw, tryb kompaktowy, ulepszona nawigacja po aplikacji i menu kontekstowe, wywoływane prawym przyciskiem myszy. Microsoft zatem bardzo dba o to, by jego aplikacje równie dobrze działały w trybie dotykowym, jak i desktopowym.

Aplikacje Music oraz Video (Preview)

Grafika: 1, 2

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videoWindowsmusicxbox music