Microsoft

A Microsoft uparcie dąży do konfrontacji z Google. W szkołach

Konrad Kozłowski
A Microsoft uparcie dąży do konfrontacji z Google. W szkołach
11

Microsoft wciąż nie może się pogodzić z sukcesem Chromebooków na rynku edukacji. W Stanach Zjednoczonych komputery z systemem Chrome OS są w szkołach niezagrożone, ale to wcale nie oznacza, że twórcy Windowsa 10 złożyli broń. Wręcz przeciwnie.

Jedną z prób nadgonienia straty i stanięcia w szranki z Chromebookami były urządzenia od Acera - tak zwane Cloudbooki. Niewielkie i lekkie laptopy z Windows 10 wydawały się ciekawą alternatywą dla Chromebooków, które wciąż zmagają się z kilkoma (nie)sprawiedliwymi wyrokami ze strony użytkowników. Faktem jest, że w niektórych sytuacjach narzędzia dla Windows 10 pozostają poza zasięgiem rozwiązań dostępnych na Chrome OS, ale jeśli komputer sam w sobie jest nie jest zbyt atrakcyjny (przede wszystkim pod względem wydajności), to ciężko tu mówić o jakiejkolwiek konkurencji. Warto wspomnieć, że na rynku Chromebooków w USA przewodzi właśnie Acer.

Chromebooki zyskały prawdziwych rywali z Windows 10?

W trakcie corocznej konferencji Bett w Londynie Microsoft pokazał linię urządzeń z Windows 10 oraz Windows 10 S na pokładzie. Ich ceny rozpoczynają się od 189 dolarów, co daje nam około 650 złotych bez podatku. Niektóre z urządzeń są komputerami typu 2 w 1 (dotykowy i obracany ekran), jak chociażby Lenovo 300e. Ale nie tylko komputery same w sobie mają być konkurentami dla Google. Ważną rolę odgrywać będą oprogramowanie i technologie.

Firma z Redmond rozwija nową aktualizację dla eduykacyjnej edycji Minecrafta, prace trwają nad Mixed Reality dla HoloLens oraz innych zestawów, a OneNote oraz pakiet Office i Outlook otrzymują spore uaktualnienia. W niektóre z projektów Microsoft zaangażował także takich partnerów jak LEGO i BBC.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu