13

Oto Microsoft Defender na Androida. Ma być super – będziecie korzystać?

Microsoft Defender Android
Microsoft Defender to już nie tylko ochrona komputerów z Windowsem 10, ale również urządzenia mobilne. Na razie Android, niedługo również iOS.

Microsoft wypuścił dziś wersję preview swojego programu antywirusowego na Androida. Oprogramowanie zawiera zabezpieczenia przeciwko pishingowi oraz oprogramowaniu typu malware. Program podobno błyskawicznie wykrywa tego typu szkodliwy kod i inne potencjalnie szkodliwe aplikacje. Dodatkowo jeśli pobierana przez użytkownika smartfona aplikacja jest bezpieczna, Microsoft Defender wyświetli powiadomienie, że wszystko jest w porządku a ściągnięty program jest czysty.

Przeczytaj też: Antywirus na Androida – zestawienie najlepszych antywirusów na telefon

Można też liczyć na ochronę podczas przeglądania stron internetowych, która uchroni użytkownika przed pishingiem. Niebezpieczne strony, do których linki zostały wysłane SMS-em, WhatsAppem, emaile czy inną aplikacją zostaną od razu zablokowane. Technologia SmartScreen natomiast zablokuje niebezpieczne połączenia sieciowe, które mogą zostać utworzone przez niechciane aplikacje.

W nadchodzących miesiącach będziemy wypuszczać dodatkowe funkcje dla programu na Androida i usłyszycie również o innych nowościach i naszych inwestycjach w mobilny system ochrony również dla systemy iOS.

– mówi Rob Lefferts z Microsoft

Na razie więc chodzi o Androida, jednak w planach jest również program antywirusowy dla smartfonów działających na systemie iOS, choć już teraz wspomina się ograniczeniach jakie nakłada system Apple.

źródło