Świat

Microsoft daje Yahoo 3 tygodnie na decyzję !

Grzegorz Marczak
Microsoft daje Yahoo 3 tygodnie na decyzję !
11

Microsoft kuje żelazo póki gorące. Wczoraj pojawiła się plotka o tym, że MS jest w stanie zmniejszyć kwotę oferowaną za zakup portalu Yahoo, lub też całkowicie zrezygnować z tej transakcji. Dzisiaj zarząd Yahoo otrzymał list od Steva Ballmera z Microsoftu, oto najciekawszy fragment listu:...
Microsoft kuje żelazo póki gorące. Wczoraj pojawiła się plotka o tym, że MS jest w stanie zmniejszyć kwotę oferowaną za zakup portalu Yahoo, lub też całkowicie zrezygnować z tej transakcji.

Dzisiaj zarząd Yahoo otrzymał list od Steva Ballmera z Microsoftu, oto najciekawszy fragment listu:

If we have not concluded an agreement within the next three weeks, we will be compelled to take our case directly to your shareholders, including the initiation of a proxy contest to elect an alternative slate of directors for the Yahoo! board. The substantial premium reflected in our initial proposal anticipated a friendly transaction with you.

Ballmer (MS) Postanowił postawić sprawę na ostrzu noża, albo Yahoo zdecyduje się w przeciągu trzech tygodni na przyjęcie oferty albo Microsoft zacznie "rozmawiać" z udziałowcami portalu na temat zmiany rady nadzorczej (czyli wrogie przejęcie). Bardziej dobitne tłumaczenie (z języka oficjalnych listów na konkrety) przedstawił blog alleyinsider.com

Bardzo ciekawe czy Yahoo zdecyduje się na publiczną odpowiedz a jeśli tak to jaka ona będzie, Microsoft jest w stanie zrealizować swoje groźby tym bardziej, że ma wsparcie w kilku dużych udziałowcach yahoo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YahooMicrosoft