Świat

Craigslist do fana prowadzącego blog - oddawaj domenę !

Grzegorz Marczak
Craigslist do fana prowadzącego blog - oddawaj domenę !
7

Craigslist to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych serwisów z ogłoszeniami. Ostatnio w internecie słychać było o tym, iż serwis zarobi w 2008 roku ponad 80 milionów dolarów - i to wszystko tylko przy 25 osobowej załodze! Trzeba przyznać, że jest to modelowy biznes internetowy. Ogłoszenia s...

Craigslist to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych serwisów z ogłoszeniami. Ostatnio w internecie słychać było o tym, iż serwis zarobi w 2008 roku ponad 80 milionów dolarów - i to wszystko tylko przy 25 osobowej załodze! Trzeba przyznać, że jest to modelowy biznes internetowy. Ogłoszenia sprzedawane przez Craigslist są wyceniane poniżej średniej rynkowej.

Ostatnio jednak informacje o sukcesach finansowych tego serwisu przyćmiła w moich oczach nieco durna akcja Jima Buckmastera (CEO).

Jim Buckmaster napisał do osób prowadzących blog craigslistblog.org żądanie natychmiastowego oddania mu domeny ponieważ wprowadza ona swoją nazwą w błąd internautów i użytkowników oraz oczywiście jest niezgodna z prawem chroniącym nazwę firmy.

Oto kilka ciekawych sformułowań jakie użył CEO Craigslist w mailu do fanów prowadzących niezależny blog o Craigslist :

We need you to stop using the infringing domain CRAIGSLISTBLOG.ORG immediately, and arrange for tranfer of it to us asap - using/selling/transfering infringing domains is illegal, and penalties up to $100,000 per domain can be applied.

Po otrzymaniu odmownej odpowiedz Jim Buckmastera przesłał informacje do prawników o podjęcie odpowiednich działań (kierując kopię maila do blogerów z craigslistblog.org).

CEO Craigslist prawdopodobnie ma rację i wygra sprawę przeciwko blogerom w sądzie ale cała ta sytuacja pokazuje podejście tego dużego serwisu do swoich fanów oraz do społeczności jaką przy okazji serwis stworzył. Oczywiście należy walczyć o swoje prawa, ale warto to robić w dobrym stylu i tak aby nie zrażać do siebie ludzi.

Jestem pewien, że w przypadku bloga prowadzonego przez fanów czy też ludzi związanych z społecznością serwisu istnieje wiele innych metod na rozwiązanie takiego problemu niż straszenie i groźby.

Opis sytuacji i ciekawe komentarze na jej temat znajdziemy craigslistblog.org

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pozewblogerzyogłoszenia