Facebook

Messenger otrzymuje możliwość dzielenia się swoją lokalizacją ze znajomymi w czasie rzeczywistym

Marcin Hołowacz
Messenger otrzymuje możliwość dzielenia się swoją lokalizacją ze znajomymi w czasie rzeczywistym
11

Facebook informuje o dodaniu funkcji do Messengera, dzięki której każdy będzie mógł w łatwy sposób podzielić się informacją na temat swojej aktualnej lokalizacji.

Ludzie najczęściej pytają na Messengerze "gdzie jesteś?"

Okazało się, że podczas rozmów ze znajomymi oraz bliskimi, ludzie bardzo często rozmawiają o tym gdzie właśnie przebywają. Najczęściej posługują się frazami z rodziny „daleko jesteś?”, „kiedy będziesz?” i wszelkimi innymi wariacjami tego typu wypowiedzi. Szef produktu, Stan Chudnovsky ujął to podczas wywiadu w następujący sposób:

Okazuje się, że właśnie o tym rozmawiają ludzie i to interesuje ich najbardziej.

Dzielenie się informacją na temat swojej lokalizacji będzie opcjonalne, ale jeśli już się na to zdecydujemy, wszystko będzie przebiegać w czasie rzeczywistym. Można się zdecydować na dzielenie tym gdzie właśnie jesteśmy z jedną osobą lub z całą grupą ludzi. Dzięki temu będą oni mieli dostęp do naszego położenia na mapie aż do 60 minut.

Messenger może też wyświetlać przybliżoną informację o tym ile czasu zajęłoby nam doprowadzenie do spotkania z wybraną osobą, w przypadku gdyby naszym środkiem transportu był samochód.

Poza tym, każdy użytkownik będzie widział zegar odliczający czas pozostały do dzielenia się lokalizacją, po to aby dokładnie wiedzieć kiedy wybrane przez nas osoby stracą dostęp do tego typu informacji na nasz temat (co wydaje się być istotne).

Źródło 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookFBmessenger