Bank

mBank wprowadzi opłaty za korzystanie z własnych bankomatów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
mBank wprowadzi opłaty za korzystanie z własnych bankomatów [prasówka]
70

Nadchodzą trudne czasy dla osób, które ciągle preferują korzystanie z gotówki. Kolejny bank wprowadza opłaty za wypłatę pieniędzy z bankomatów.

Opłaty za bankomaty w mBanku

Dotąd wszyscy klienci mBanku mogli bezpłatnie korzystać z bankomatów Euronet, Planet Cash oraz Banku Zachodniego WBK. Nie były to oczywiście bankomaty mBanku sensu stricto - od wielu lat (niemalże od samego początku) jednak klienci banku mieli do nich nieograniczony dostęp, a więc możemy je tak tak traktować. Od lutego ulegnie to zmianie i wszystkie wypłaty, za wyjątkiem tych dokonywanych z użyciem Blika, poniżej 100 złotych będą się wiązały z prowizją w wysokości 1,30 zł (w przypadku eKonta m oraz eKonta dla Młodych próg obniżono do 50 zł).

To nie koniec zmian w regulaminie banku. Zdecydowano się również na zmianę procentowych prowizji za wypłatę z obcych bankomatów. Dotąd było to 3 proc. Od lutego wprowadzone zostaną natomiast stałe stawki: 7 zł za wypłatę w kraju i 10 zł za wypłatę z bankomatów za granicą. Zmieni się ponadto warunek zwalniający z opłaty za kartę - zamiast określonej kwoty klienci będą musieli wykonać po prostu 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu (co można uznać za pewną korzyść i ułatwienie).

mBank nie jest pierwszym, który wprowadza takie zmiany. Wcześniej podobnie postąpiło m.in. ING wprowadzając w styczniu br. opłaty za korzystanie z obcych bankomatów (wcześniej było to bezpłatne).

LG G5 z Nougatem

LG G5 w USA już na szeroką skalę otrzymuje Nougata. Powiadomienia o aktualizacji zobaczyli posiadacze smartfonó z sieci T-Mobile oraz Sprint. Nowy build nosi oznaczenie US99223A i waży 1546 MB. Poza Androidem 7.0 wprowadza on również szereg innych usprawnień i ulepszeń. Niestety ciągle aktualizacji nie ma w Polsce, która przecież w zeszłym roku była jednym z peirwszych krajów, gdzie LG wypuszczało nową wersję systemu.

Xperia X Performance też

Sony nie pozostaje w tyle, bo Xperia X Performance również otrzymuje aktualizację. Póki co trafia ona jedynie do wybranych użytkowników. Build nosi numerek 39.2.A.0.327. Póki co Sony nie wydało żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat. Japończycy są trzecim po HTC i LG producentem, który wdraża proces aktualizacji do Androida 7.0 Nougat.

Intel tworzy Autonomous Driving Group

Intel poważnie angażuje się w rozwój autonomicznycn aut. Koncern powołał w związku z tym do życia specjalna grupę, w ramach której chce pracować nad technologiami związanymi z samodzielnie jeżdżącymi komputerami. Grupą pokieruje Doug Davis odpowiedzialny w firmie wcześniej za sekcję Internet of Things (jego miejsce zajmie Tom Lanstzch, wcześniej dyrektor wykonawczy w ARM). Póki co trudno stwierdzić, czy jest to formalność czy może faktyczna zmiana. Nie wiemy też, czy grupa będzie jedynie kolejną wewnętrzną strukturą czy może otworzy się na współpracę z innymi producentami, służąc wymianie technologii i wzajemnej współpracy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

mbankBankibankowość