Windows Phone

Masz problemy z dotykiem w Lumii 535 DS? Microsoft to naprawił - zainstaluj tę aktualizację

Jakub Szczęsny
Masz problemy z dotykiem w Lumii 535 DS? Microsoft to naprawił - zainstaluj tę aktualizację
66

Lumia 535 oprócz świetnego stosunku jakości urządzenia do jego ceny przydał swoim użytkownikom mnóstwo powodów do niezadowolenia - w związku z błędami w oprogramowaniu urządzenie to niezbyt dobrze radziło sobie z obsługą panelu dotykowego, co z kolei przekładało się na ogromne problemy z komfortem p...

Lumia 535 oprócz świetnego stosunku jakości urządzenia do jego ceny przydał swoim użytkownikom mnóstwo powodów do niezadowolenia - w związku z błędami w oprogramowaniu urządzenie to niezbyt dobrze radziło sobie z obsługą panelu dotykowego, co z kolei przekładało się na ogromne problemy z komfortem pracy na smartfonie. Na Antywebie pisałem już o tym, że Microsoft pracuje nad rozwiązaniem tego problemu i w niedługim czasie powinna pojawić się aktualizacja - jest ona już dostępna od jakiegoś czasu i można ją zainstalować.

Lumia 535 miała największe problemy podczas pisania SMS-ów, nierzadko aktywowały się nie te klawisze, w które celował użytkownik. Także i multitouch działał w sposób daleki od tego, czego oczekuje się od smartfona - telefon błędnie interpretował komendy wprowadzane dotykiem i m. in. funkcja oddalania/przybliżania ekranu poprzez "szczypanie" i "rozciąganie" działała nieprawidłowo, bądź czasem nie działała wcale.

Obawiano się, że problem ten ma charakter sprzętowy, co byłoby kompletnym blamażem w przypadku Microsoftu. Jednak udało się naprawić tę niedogodność poprzez aktualizację dla telefonów, które mają problemy z nieprawidłowym działaniem dotyku. Aktualizacja ta nie jest jeszcze dostępna w OTA, zatem należy się zaopatrzyć w Lumia Software Recovery Tool i zainstalować ją za pomocą specjalnie do tego przeznaczonego programu Microsoftu.

Ten film prezentuje najlepiej problemy, z którymi borykali się właściciele Lumii 535 - obsługa ekranu dotykowego nieco "głupiała" i interpretacja komend wprowadzanych dotykiem była wysoce niestabilna.

Zatem, jeśli jesteście właścicielami właśnie tego telefonu, pobierzcie ten program i zainstalujcie najnowsze znalezione w Lumia Software Recovery Tool oprogramowanie dla Waszego telefonu - wszystko powinno działać już tak, jak powinno.

Grafika: 1

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu