Kryptowaluty

Jeszcze szybsze transakcje kryptowalutami. Do gry dołącza Mastercard

Albert Lewandowski
Jeszcze szybsze transakcje kryptowalutami. Do gry dołącza Mastercard
6

Kryptowaluty to środek płatniczy przyszłości, o czym mówi wielu ekspertów. Nie da się temu zaprzeczyć, a do tego wszystkiego kolejni znaczący producenci zaczynają się bliżej interesować tym tematem. Co planuje Mastercard w tej sprawie?

Mastercard stawia na kryptowaluty

Mastercard doskonale wie, że przyszłość tkwi w środkach płatniczych nowej generacji. Nie bez powodu zgłaszają tak wiele patentów związanych z kryptowalutami, które pomogą im zdobyć świetną pozycję w nowym świecie. Najnowszy skupia się na jednym, ważnym aspekcie. Mianowicie chodzi o przyspieszenie procesu transakcji, który to obecnie wymaga poprawy, szczególnie że dysponujemy do tego odpowiednio zaawansowaną technologią.

Rozwiązanie stojące za tym przyspieszeniem nie jest jednak samo w sobie niczym odkrywczym. Otóż opiera się na rezerwie bankowej – klient daje pieniądze na konto, aby poczekały aż się przydadzą swojemu właścicielowi. Tyle teorii, bo w praktyce w przypadku kryptowalut sytuacje staje się nieco bardziej skomplikowana.

Mastercard opracował swój pomysł z wykorzystaniem prywatnych blockchainów, które pozwalają usprawnić pracę klatrów, poszukujących bloków do odkopania, tj. finalnie zmniejszą ilość potrzebnego czasu. Do tego dojdzie Tether, czyli kryptograficzna wersja dolara amerykańskiego, służący jako rezerwa i pozostający stabilnym elementem całej układanki.

Kto wygra względy banków?

Podobne technologie opracowały już IBM czy Ripple, ale jeszcze żaden producent nie jest w stanie zaoferować firmom z sektora bankowego stabilnie działającego oraz pewnego narzędzia, które spełni ich wymagania. Moim zdaniem Mastercard ma tu sporą szansę, aby wyprzedzić rywali. Pomysł na system, opierający się o blockchain, z natychmiastowymi transakcjami to świetna sprawa do wdrożenia w bankach.

Na razie kryptowaluty są niedoceniane w niektórych miejscach. Można na nie narzekać, krytykować wybrane za brak pokrycia w realnej gotówce, ale to właśnie w nich tkwi nasza przyszłość. Nie bez powodu potężne korporacje finansowe inwestują w rozwiązania pozwalające na płatności takimi środkami czy posiadanie stosownego konta.

źródło: The Next Web

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu