Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Aplikacje webowe

Marked: idealne w swojej prostocie notatki stworzone z myślą o udostępnianiu

Kamil Świtalski
2

Co powiecie na wyjątkowo proste narzędzie online które pozwoli w mig stworzyć notatki, sformatować je, a chwilę później zapisać w formie estetycznej grafiki którą można bez wstydu udostępnić dalej? Tak właśnie działa Marked!

2019: do wyboru mamy tyle rozmaitych narzędzi, że przetestować ich wszystkich... najzwyczajniej w świecie się nie da. Mimo że od zawsze jestem ciekaw nowych rozwiązań i platform które podchodzą nieco inaczej do tematu, w przypadku narzędzi na których polegam — często stawiam na sprawdzone rozwiązania. W przypadku notatek — od lat są to te od Apple (Notatki.app) lub Google (Keep). Nie wymagam od nich wiele i obie platformy są dla mnie w zupełności wystarczające — nie potrzebuję większych czarów. Ale dzisiejsza aplikacja, Marked.cc podchodzi do tematu zupełnie inaczej. To idealne w swojej prostocie narzędzie do tworzenia notatek online, które w mig można zapisać jako estetyczny komunikat — i (wiem z doświadczenia) wyglądają one znacznie lepiej, niż zrobione na szybko zrzuty ekranu z naszych zapisków, a przy okazji są równie nieskomplikowane.

Zobacz też: Prosta do bólu aplikacja do notatek, której używam codziennie od kilku lat

Marked.cc — estetyczne notatki online, które zapiszesz w formie miłej dla oka grafiki

Marked.cc t0 narzędzie idealne w swojej prostocie, które może i nie powala ilością funkcji, ale prawdopodobnie taki był zamiar twórców. Platforma powstała z myślą o notatkach i... to właśnie one stoją na pierwszym miejscu... co wcale nie jest taką oczywistością, jak mogłoby się wydawać. Marked oddaje w nasze ręce dwie czcionki (szeryfową i bezszeryfową), pogrubienie, przekreślenie, wyrównanie do prawej lub lewej strony i cztery kolory oznaczeń: żółty, zielony, niebieski oraz fioletowy. Możemy ich wykorzystać w formie wirtualnych zakreślaczy, które pomogą wskazać najważniejsze elementy, albo po prostu wyróżnić różne partie wprowadzanego tekstu. Gotowy efekt zaś możemy zapisać w formie grafiki, którą bez problemu udostępnimy w naszych mediach społecznościowych, dołączymy do wiadomości na komunikatorze czy co tam nam się jeszcze z nimi zamarzy. Jak prezentuje się efekt finalny? Właśnie tak!

Zobacz też: Odręczne notatki na tablecie? Jak zacząć? Co wybrać?

Narzędzie to znaleźć można pod adresem https://marked.cc, gdzie tuż po jego uruchomieniu można przejść do edycji. Jest ono na tyle minimalistyczne i proste w obsłudze, że raczej nikt nie powinien mieć specjalnego kłopotu z jego obsługą. I na tym, w mojej opinii, polega w dużej mierze jego moc. Zamiast serwować nam dziesiątki funkcji z których nigdy nie skorzystamy, kosmiczne integracje, import zdjęć, wideo i klikalnych linków — mamy platformę do szybkich notatek online, które w mig można zapisać i udostępnić dalej w formie estetycznej grafiki. Marked.cc spełnia się w swojej roli doskonale!

Zobacz też: Shelly – połączenie kalendarza Google lub Microsoftu z notesem

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: