Google

Bardziej rzetelne informacje na temat ograniczeń prędkości w polskich Mapach Google

Kamil Świtalski
Bardziej rzetelne informacje na temat ograniczeń prędkości w polskich Mapach Google
13

Zmiany (dla Polski) na lepsze w Mapach Google. Nawigacja z platformą giganta staje się wygodniejsza!

Mapy Google dla wielu są podstawową nawigacją w smartfonie. Nie dziwi mnie to ani trochę — do ideału jej daleko, ale nie bez znaczenia pozostaje to, że platforma jest całkowicie darmowa (no, przynajmniej w kwestii znikających złotówek z naszych kont) i w naszej części świata radzi sobie naprawdę dobrze. Nie jest to idealna nawigacja, a miejscami mam wrażenie że Google trochę przegina wciskając tam chociażby menu restauracji. Bo wiadomo — jak coś jest, kiedy coś jest dobre do wszystkiego. Ale właśnie — gdy korzystamy z Map Google w formie nawigacji, informacje o limitach prędkości są dla wielu na wagę złota. A te doczekały się bardziej precyzyjnych danych na platformie!

Nawiguj szybciej i bezpieczniej – 15 trików i porad do Map Google

Zmiany w danych dotyczących ograniczeń prędkości w Mapach Google. Dla Polski informacje będą lepsze niż dotychczas

Polska znalazła się w gronie sześciu krajów, które po najnowszej aktualizacji mogą liczyć na dostęp (i lepszą jakość) do informacji na temat ograniczeń prędkości w Mapach Google, a obok nas trafiły tam również: Węgry, Malezja, Meksyk, Słowenia oraz Rumunia. Może Malezja i Meksyk w tym roku są wyjątkowo odległe i raczej plany wakacyjne większości z nas o nie nie zahaczają, ale pozostałe kraje są częstym wyborem wakacyjnych Polaków — więc na samochodową podróż będzie jak znalazł!

Co ciekawe — zmiany to nie tylko ulepszenia, ale także... przyznanie się do tego, że nie wszędzie dane są idealne — co więcej, ich jakość po prostu spadła. Takich krajów jest aż dziewięć (m.in. Sri Lanka, Nowa Zelandia, Oman). Ale prawdopodobnie kwestią czasu jest, nim firma wróci z nimi na właściwe tory.

Pełną listę krajów, zmian i informacji na temat dostępności (oraz jakości) poszczególnych modułów platformy znajdziecie tutaj. Aby aktywować powiadomienia na temat ograniczeń prędkości wymagane jest włączenie prędkościomierza — jak to zrobić, przeczytasz tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu